Címke: „A tizedes meg a többiek”

Találatok száma: 7

magazin

Mit keres négy filmkritikus az erdőben?

A kijárási korlátozást feloldották, hiányzott a társaság, és még a nap is sütött. Kiszabadultunk a természetbe filmes helyszíneket keresni.…

tovább

magazin

Vizsgáztatás a dobozban

Odakint tombol a kánikula, miközben a magyar filmek csendesen megbújnak a júliusi tévéműsor utolsó hetében: titokzatos bűnesetek, oroszok a…

tovább

magazin

Bűnös játékok a dobozban

Balsai Móni bájos rókatündérből alvilági maffiafeleséggé válik, Makk Károly szenvedélyes asszonyokkal foglalkozik Oscar-jelölt filmjében, Fábri…

tovább

magazin

Az oroszok már a tetőn vannak

A klasszikus háborús vígjátékkal folytatódik a Budapest Rooftop Cinemával közös vetítéssorozatunk, a Magyarok a Háztetőn, ami a mai napig éles…

tovább

hír

Meghalt Morell Mihály vágó

Életének 101. évében elhunyt Morell Mihály festő, szobrász, vágó, kiváló és érdemes művész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja, aki olyan…

tovább

hír

A tizedes meg a többiekkel folytatódik a Hetvenkedő

Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indított, ahol a közönség az elmúlt hetven év…

tovább

filmrészletek

A tizedes meg a többiek

A II. világháború utolsó heteiben Molnár tizedes a zászlóalj gránátokba rejtett zsoldjával a maga részéről befejezettnek nyilvánítja a háborút. Egy,…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
A hálózati neve Pudovkin. A jelentéseit ezen a néven írja.
- Nem lehetne Fellini?
- A Fellini már foglalt.

A vizsga

Oszd meg! Az összes idézet