Címke: „kína”

Találatok száma: 8

magazin

Magyarországon élő kínaiakról forgat Szabó Simon

Színészként manapság szinte nincs nélküle sikervárományos magyar komédia, rendezőként több kisfilmet és egy nagyjátékfilmet is jegyez, de a…

tovább

hír

Izrael, Kína és Hongkong Miskolcra költözik

Hongkongi filmnapok, izraeli humor, kínai bemutató Sanghaji Nemzetközi Filmfesztiválról, Torino Film Lab és FIPRESCI kritikusi workshop alkotják a…

tovább

hír

Kínai-magyar animációs találkozó Budapesten

Kínai és magyar animációs filmes szakemberek, cégvezetők tartottak tematikus találkozót a Médiatanács Magyar Média Mecenatúra programja keretében…

tovább

hír

Kína közelről és ingyen

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által szervezett Kínai Filmnapok 2012. július 3-án és 4-én a legújabb és kiemelkedően színvonalas…

tovább

hír

Teltházzal kezdődött a magyar filmhét Sanghajban

Csaknem teltházas vetítéssel kezdődött hétfőn a Sanghaji Nemzetközi Filmfesztivál keretein belül helyet kapó magyar filmhét. A következő napokban 14…

tovább

hír

Bánóczki filmterve Zágrábban, Pálfi Szabolcs és Török Zoltán Japánban

Bánóczki Tibor Dzsungele nyert az Animafesten, a Bogyó és Babóca kínai díjat kapott, a Ketten egy fészekben és a Vad Magyarország Japánban.

tovább

hír

Hiányzó apák és önfejű fiúk a cannes-i versenyfilmekben

A hiányzó apák és önfejű fiúk témája ad érzelmi töltést az idei cannes-i filmfesztiválnak, amelynek versenyprogramját is rögtön egy ezt a kérdést…

tovább

magazin

Kínaiak a Verzión

Az V. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál megmutatja, hogy az amerikai elnökválasztás mellett érdemes azért másra is odafigyelni.…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Én arról vagyok híres, hogy soha nem ígérek semmit. De azt betartom.

Álmodozások kora

Oszd meg! Az összes idézet