Berlinale 2017

Enyedi Ildikó, Török Ferenc, Lovrity Anna Katalin és Máté Bori jelenlétével indult el február 9-én a 67. berlini filmfesztivál és a Kritikusok hete program, ahol mi is élőben követtük az eseményeket, filmeket néztünk és egy emberként örültünk az egész országgal, mikor a Testről és lélekről rendezője átvette a legjobb filmért jártó Arany Medvét.

hír

Berlinale - Enyedi nyerte az Arany Medvét

Enyedi Ildikó Testről és lélekről című alkotása nyerte a legjobb filmnek járó Arany Medve díjat a 67. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale)…

tovább

hír

Berlin: Enyedi filmje tarol, Török közönségdíjas

A világ filmkritikusait tömörítő FIPRESCI, az ökumenikus zsűri és a Berliner Morgenpost olvasói zsűrije is a magyar versenyfilmet, Enyedi Ildikó…

tovább

magazin

Máté Bori: „Kedvem támadt dolgozni”

A 26 éves, jelenleg az ELTE-BTK filmelmélet-filmtörténet szakos hallgatója, Máté Bori kísérleti rövidfilmje, a The Headless Appearance régi családi…

tovább

fotó

Berlinale 2017 képekben

Több mint egy hetet töltöttünk a 67. berlini filmfesztiválon, ahol elsők közt láttuk Enyedi Ildikó és Török Ferenc filmjét, és egy tucatnyi más…

tovább

magazin

1945, Schlöndorff, queerek, és hétköznapi szürreália

Az egyik leghíresebb német rendező 17 év után tért vissza a berlini versenyprogramba, bemutatták Török Ferenc új rendezését, és láttunk két igazán…

tovább

magazin

Lovrity Anna Katalin: „A táj megindított”

Varázslatos dzsungelben mutat rá egy komoly témára Lovrity Anna Kata Vulkánsziget című animációs kisfilmjében, amit meghívtak a 67. Berlini…

tovább

magazin

Testről és lélekről: A természet csodái

Majdnem húsz éve nem készített nagyjátékfilmet, de most megható és varázslatos alkotással tért vissza Enyedi Ildikó (Az én XX. századom; Simon…

tovább

magazin

Hétfő a Berlinalén: moderntől a klasszikusig

Az idei berlini versenyszekció továbbra is adós remekbe szabott művekkel, de a Berlinale Classics sorozat és egy latin-amerikai alkotás sokszorosan…

tovább

magazin

Sokszínű kínálattal indított a Berlinale

Változatos felhozatalt láttunk szombaton Berlinben: brit életrajzi filmet egy olasz művészről, a munkásosztály jelenkori problémáival foglalkozó…

tovább

hír

Enyedi: a legszürkébb emberekben is csodálatos titkok rejtőznek

A legszürkébb emberekben is csodálatos titkok rejtőznek és mély érzelmek munkálnak, ennek az ellentétnek a feszültségéről szól a Testről és lélekről…

tovább

hír

Daazo magazin a Berlinaléról

A Daazo kisfilmes honlap gondozásában megjelenő World of Young Cinema (korábban World of Shorts magazin néven ismert) legfrissebb számában a…

tovább

hír

Erős magyar filmes jelenlét a 67. Berlinalén

Enyedi Ildikó, Török Ferenc, Lovrity Anna Katalin új alkotásait és számos hazai filmes közreműködésével készült produkciót is műsorra tűz a február…

tovább

hír

Magyar kísérleti film Berlinben

Máté Bori The Headless Appearance című két perces absztrakt filmjét meghívták a Berlini Filmfesztivál Kritikusok Hete szekciójába. A Cannes-i…

tovább

hír

Tenki Rékát figyeli a Variety

Tenki Réka magyar színésznő is szerepel a Variety magazin tíz figyelemre méltó tehetséges európai filmest bemutató idei listáján.

tovább

hír

Amerikai-magyar rövidfilm versenyez Berlinben

Ma délután hozták nyilvánosságra a 67. Berlinale rövidfilmes versenyprogramját, ahol a The Rabbit Hunt című film mellett, nem csak az Egyesült…

tovább

hír

Magyar diplomafilm a Berlinálén

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animáció tanszékén (MOME Anim) végzett Lovrity Anna Katalin Filmalap támogatással készült Vulkánsziget című…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Minden bolond képes tüzet csinálni egy doboz gyufával. A kéneső olyan mint egy túlélő-próba, a tömeges vérfürdő pedig a legkimerítőbb tevékenység a futball után.

Dogma

Oszd meg! Az összes idézet