magazin
Majd egy évtizednyi érési folyamat eredményeként jelent meg ebben az évben a Novella Kiadónál Gelencsér Gábor Gothár Péter filmjeinek szentelt…
továbbmagazin
Herskó János életéről nem monográfiát, tanulmányt vagy efféle interjú-kötetet (mint ez a mostani gondosan szerkesztett, szépen kivitelezett mű)…
továbbmagazin
A Háttér Kiadó Háttér kismonográfiák elnevezésű sorozatában az Albert Einstein, Salvador Dalí és Stephen Hawking életművét feldolgozó zsebkönyvek…
továbbmagazin
Mottó: „… mindig hálás feladat egy valóságos rémálom ábrázolása. (A legszörnyűbb formában.)”(Ingmar Bergman: Hűtlenek)
továbbmagazin
Szabó Gábor kötete, a Filmes könyv egy rendszert építő és rendszerét megértetni szándékozó írás, amely a filmi kommunikáció működésének…
továbbmagazin
Magát rajongójának tartó hölgyismerősöm, aki egyébként Lutonban jár film szakra, ennyit tud róla: az a rövid lábú, pocakos, gülüszemű. Nagy…
továbbmagazin
Mottó: „Van olyan férfihang, amitől az ember annyira magányosnak érzi magát, mint egy ócska papucs.”- Pedro Almodóvar: Patty Diphusa; Kispolgári…
továbbmagazin
Hármas funkciója van ennek a szép könyvnek: betekintést ad a filmkészítés aktusába, korképet rajzol és dokumentál, és arra késztet, hogy olvasója…
továbbmagazin
Egy portré megrajzolásának mindig vannak nehézségei. Az András Ferencről készített könyv nehéz utat választ, amikor kritikák és interjúk alapján…
továbbmagazin
Ha egyet olvastál, olvastad mindet – általában ez a kritika a forgatókönyvírást oktató könyveket illetően. Noha ez túlzott leegyszerűsítés, az…
továbbFriss
A Vígszínház 125 éves története filmben elevenedik meg
A közönség számára is nyitott szakmai programokkal készül a Verzió
Több mint ötven alkotással érkezik a 10. Speciális Filmfesztivál
Független filmalapot hoz létre a Budapest International Film Festival
Enyedi Ildikó lesz a Les Arcs Filmfesztivál szakmai programjának védnöke
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié