fotó
Az év végére szokásunkhoz híven a kedvenc filmplakátjainkat is összeválogattuk. Mitől válhat emlékezetessé egy poszter? Egy izgalmas kompozíció vagy…
továbbfotó
Évzárásunk részeként itt az idő, hogy összeszedjük, melyik magyar filmes plakátokat szerettük idén a legjobban: rövid-, nagyjáték-, kísérleti-,…
továbbfotó
Képek a Valami madarak forgatásáról, Hevér Dániel bemutatkozó nagyjátékfilmje egy valószínűtlen barátság történetét meséli el, a nyugdíjas korú Béla…
továbbfotó
Továbbra is nagy rajongói vagyunk a kreatív filmplakátoknak, így 2021 zárásaként most sem maradhat el, hogy a legemlékezetesebb darabokat egy…
továbbfotó
Covidkompatibilis kisfilm forog a Nehru parton: ártatlan kutyasétáltatás fordul át egy törékeny kapcsolat szakítópróbájává. Goldberg Emília…
továbbfotó
2020 nem a mozizás éve volt, de azért így sem maradtunk filmplakátok nélkül. Évzárásunk részeként összeválogattunk egy csokorra valót az idei magyar…
továbbfotó
Képek a Larry forgatásáról, Bernáth Szilárd első filmje egy borsodi rapper felnövéstörténetét meséli el. A fotókat Bognár Péter készítette.
továbbfotó
Az Inkubátor egyik nyerteseként készíti első nagyjátékfilmjét Grosan Cristina filmrendező. A legjobb dolgokon bőgni kell forgatókönyvét…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié