hír
Kihirdették a 2018-as Oscar-díj hivatalos jelöltjeit, köztük a Legjobb idegennyelvű film díjáért versenyző filmeket is. Legnagyobb örömünkre Enyedi…
továbbmagazin
Majdnem húsz éve nem készített nagyjátékfilmet, de most megható és varázslatos alkotással tért vissza Enyedi Ildikó (Az én XX. századom; Simon…
továbbmagazin
18 év csend után érzékeny és szép filmmel tért vissza a vászonra Enyedi Ildikó, akinek a berlini versenyprogramba való beválogatás végül az Arany…
továbbmagazin
Vasárnap este öt alkotás versenyzik a Legjobb idegennyelvű filmnek járó Oscar-díjért, köztük a Testről és lélekről, Enyedi Ildikó csodálatos…
továbbhír
Enyedi Ildikót a Palm Springs-ben található Annenberg Theaterben kérdezték a Testről és lélekről Oscar-shortlisten való részvétele kapcsán…
továbbhír
Enyedi Ildikó Testről és lélekről című alkotása nyerte a legjobb filmnek járó Arany Medve díjat a 67. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale)…
továbbhír
Páratlan elismerésben részesült a Testről és lélekről főszereplője, Borbély Alexandra, akit a Legjobb európai színésznő díjával jutalmazott az…
továbbhír
A legszürkébb emberekben is csodálatos titkok rejtőznek és mély érzelmek munkálnak, ennek az ellentétnek a feszültségéről szól a Testről és lélekről…
továbbhír
Tenki Réka magyar színésznő is szerepel a Variety magazin tíz figyelemre méltó tehetséges európai filmest bemutató idei listáján.
továbbfilmhutv
A Cannes-ban Arany Kamerát nyert Az én XX. századom, a Bűvös Vadász, a Simon mágus valamint a nagysikerű Terápia című tévésorozat alkotója, Enyedi…
továbbhír
A nagy presztízsű fesztivál hivatalos versenyprogramjában, februárban lesz a világpremierje Enyedi Ildikó Testről és lélekről című, a Filmalap…
továbbmagazin
Az elmúlt néhány évben keveset hallottunk Muhi Andrásról, a legendás Inforg Stúdió alapítójáról, aki nemrég ünnepelte 60. születésnapját, és aki…
továbbmagazin
Piros műanyagszékek és négyszögletű ebédlőasztalok, üvegfal mögött sorakozó levesestálak, fehér tálcák és tipikus menza illat, bár ez utóbbit…
továbbhír
A Filmalap 420 millió forint gyártási támogatást szavazott meg az Enyedi Ildikó rendezésében készülő Testről és lélekről című filmtervnek. A…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié