fotó

2022 filmplakátokon

Évzárásunk részeként itt az idő, hogy összeszedjük, melyik magyar filmes plakátokat szerettük idén a legjobban: rövid-, nagyjáték-, kísérleti-,…

tovább

fotó

Így készült a Valami madarak

Képek a Valami madarak forgatásáról, Hevér Dániel bemutatkozó nagyjátékfilmje egy valószínűtlen barátság történetét meséli el, a nyugdíjas korú Béla…

tovább

fotó

2021 filmplakátokon

Továbbra is nagy rajongói vagyunk a kreatív filmplakátoknak, így 2021 zárásaként most sem maradhat el, hogy a legemlékezetesebb darabokat egy…

tovább

fotó

Így készül a Világos egyértelmű állítás

Covidkompatibilis kisfilm forog a Nehru parton: ártatlan kutyasétáltatás fordul át egy törékeny kapcsolat szakítópróbájává. Goldberg Emília…

tovább

fotó

2020 filmplakátokon

2020 nem a mozizás éve volt, de azért így sem maradtunk filmplakátok nélkül. Évzárásunk részeként összeválogattunk egy csokorra valót az idei magyar…

tovább

fotó

Így készült a Larry

Képek a Larry forgatásáról, Bernáth Szilárd első filmje egy borsodi rapper felnövéstörténetét meséli el. A fotókat Bognár Péter készítette.

tovább

fotó

Így készül A legjobb dolgokon bőgni kell

Az Inkubátor egyik nyerteseként készíti első nagyjátékfilmjét Grosan Cristina filmrendező. A legjobb dolgokon bőgni kell forgatókönyvét…

tovább

fotó

2018 filmplakátokon

Lassan ismét évet zárunk, ezért itt az idő, hogy összeszedjük, melyik magyar filmes plakátokat szerettük idén a legjobban: rövid-, nagyjáték-,…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié
 
hirdetés

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Álló tóban lakik a béka.

Fotográfia

Oszd meg! Az összes idézet