Fabricius Gábor első mozifilmjének főhőse Frank, aki 1983-ban a vasfüggöny mögött, egy underground zenekar karizmatikus frontembereként nem tud beilleszkedni a szocializmus orwelli csendjébe, képtelen tartani a száját. Politikai pszichiátriára kerül, ahol a rendszer ellenségeit próbálják elhallgattatni. A főszerepet a FILO művésznéven ismert Fuchs Benjámin játssza, aki a trap underground zenei szcéna egyik legígéretesebb tehetsége hatalmas rajongótáborral, számos rendezvény, köztük On the Low partik és a Kolorádó Fesztivál kedvelt fellépője.
Fuchs Benjaminhoz mindig is közel állt a zene, 10 éve játszik ütőhangszereken, a komolyzene világából váltott a new wave trap irányzatra. „Benjáminban egyszerre van benne a keménység és érzékenység, a zene tisztelete és a lázadás, ami a film főhősének, Franknak is lényege. Veleszületett előadói tehetsége nem csak zenészként, de színészi energiák megmozgatásán keresztül teszi alkalmassá a főszerep megformálására, izgalmas őt mozgóképen civilként látni és megismerni ebben a szerepben.” – vallja Fabricius Gábor rendező a 21 éves főszereplőről.
A filmbéli underground zenekar tagjait Gerlóczy Zsigmond zeneszerző, zongorista, író (Jeles András legutóbbi filmje, a Rossz árnyék főszereplője) és Iványi Péter Pál amatőr gitáros - korábban a Rákosi punk zenekar frontembere - játsszák. Fontos szerepben lesz látható a már több nemzetközi elismeréssel díjazott fiatal erdélyi színésznő, Blénesi Kincső.
A 80-as években játszódó film disztópikus látványvilágát a világhírű Eggert Ketilsson vezetésével teremtik meg az alkotók. A hollywoodi szuperprodukciókban közreműködő izlandi szakember látványtervezőként jegyzi a legutóbbi Christopher Nolan-filmet, a Tenetet, a Dunkirket, és a Csillagok között című sci-fit. „Fontos volt számomra, hogy a munkámat olyasvalaki segítse, aki távolabb van a korszaktól és így külső szemként más összefüggéseket láttasson a diktatúra látványvilágában, mint mi, akik megtapasztaltuk azt. Mi a kor propagandájában vagy annak utóhatásában cseperedtünk fel itt Közép-Európában, sokszor sztereotípiákat, tanult nézőpontokat ismételgetünk és manipulált érzelmi kapcsolatunk van egy-egy motívummal, ami a film dokumentum-szerűségét károsíthatná. Eggert északi személete, minimalizmusa és sci-fi tapasztalata kulcsfontosságú számomra.” – nyilatkozta Fabricius.
Dobos Tamás, Eggert Ketilsson és Fabricius Gábor (fotó: Scholtz Kristóf)
A 27 napos forgatás helyszínei között lesz a Belügyminisztérium, a Magyar Rádió, a Műszaki Egyetem, a csepeli gabonatároló és a volt inotai hőerőmű is. Az Eltörölni Frankot! című történelmi filmdráma a Nemzeti Filmintézet 434 millió forintos támogatásával készül. A forgatókönyv, mely elsőként állítja a középpontba a politikai pszichiátria intézményét, a közelmúltban széleskörű nemzetközi elismerésekben részesült, rangos díjjakkal jutalmazták, többek között Karlovy Varyban, sikerrel vett részt a tallinni és a szarajevói filmfesztiválok szakmai fórumain is.
A film operatőre Dobos Tamás, vágója Tuza-Ritter Bernadett. A hangért Zányi Tamás, a jelmezekért Sinkovics Judit felel, a szubkultúra szakértőjeként Oltai Kata művészettörténész, a rendező konzulenseként Gazdag Gyula működik közre.