„Onnan tessék sáros lábbal leszállni!” – ez a legemlékezetesebb mondat a Most vagy soha! legújabb kedvcsinálójában. Petőfi Sándort nem érdekli a pincér okvetlenkedése, felugrik a Pilvax kávéház egyik asztalára, és onnan szónokol a nemzeti önrendelkezés fontosságáról.
Az előzetesben kitüntetett helyet kap a március 15-i forradalom egyik fő helyszíne, a Nemzeti Múzeum, amelynek a környékét részben CGI segítségével teremtették újra. A történelmi kalandfilm fikcióval keveri majd a valós eseményeket, így a nevezetesen napon a márciusi ifjaknak egy Habsburgokhoz hű ügynökkel és a bandájával is meg kell majd küzdeniük.
Petőfi Sándort Berettyán Nándor alakítja, a költő feleségét, Szendrey Júliát pedig Mosolygó Sára. Minden idők legdrágább magyar mozifilmje Lóth Balázs rendezésében Rákay Philip írói és produceri közreműködésével készül, és 2024 márciusában érkezik majd a mozikba.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.