filmhutv
Hajdu Szabolcs a filmhu kamerája előtt a szemle bájáról beszél. Elmondja, hogy vajon jó-e az, ha egy film a szemle előtt bemutatásra kerül, és a…
továbbhír
Sikeres volt a berlini filmmarket a Fehér tenyér számára. Hajdu Szabolcs február 23-án bemutatásra kerülő harmadik nagyjátékfilmjét…
továbbmagazin
A Fehér tenyér a magány filmje, a másodperc töredékéig sem hat át az önsajnálat, a hisztérikus kétségbeesés, e tekintetben (is) kifejezett…
továbbhír
Utolsó felvonásához érkezik Hajdu Szabolcs Fehér tenyér című tornászfilmjének forgatása, mely a Katapult Film és Filmpartners koprodukciójában…
továbbhír
Elindult Hajdu Szabolcs harmadik nagyjátékfilmjének forgatása. A stáb Dunaújvárosban kezdte a tornászok kemény edzéseiről és kegyetlen neveléséről…
továbbhír
A Simó-osztály gyártóműhelyeként alakult Katapult Film az idei Szemlén csupán egy nagyjátékfilmmel és egy kisfilmmel jelentkezik, de számos tervük…
továbbmagazin
Október közepe óta fut a mozikban Hajdu Szabolcs második nagyjátékfilmje, a Tamara. A rendező hamarosan forgatni kezdi következő munkáját, a…
továbbhír
Hajdu Szabolcs készülő játékfilmje, a tornászokról szóló Fehér tenyér egyik főszereplője aranyérmet nyert az olimpián a talaj döntőben. Mint arról…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié