hír
Török Ferenc 1945 című filmje nyerte a washingtoni zsidó filmfesztivál közönségdíját. A nagy presztízsű amerikai seregszemle 25 országból érkezett…
továbbmagazin
Török Ferenc drámája, a magyar történelem eddig feldolgozatlan, a „németek után és a szovjetek előtt" korábban mindenki által elhallgatott rövid…
továbbmagazin
Török Ferenc filmje, az 1945 a Saul fia kvázi-folytatásának is tekinthető: a holokauszt és a II. világháború utóéletét, következményeit tárja fel,…
továbbhír
Az 1945 nyerte a 24. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál közönségdíját. A megrázó erejű filmet - melyet Ragályi Elemér fényképezett és melynek…
továbbhír
Különleges összművészeti program helyszíne lesz április 15-én 19 óra 30 perckor a Budapest Music Center, ahol 1945 – Film a hangok felől címmel…
továbbhír
Immár látható a Török Ferenc filmje 1945 előzetese, március 31-től április 21-ig pedig rendezvénysorozat indul az 1945 alkotóival és szereplőivel.
továbbmagazin
Ellátogattunk a 24. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál sajtótájékoztatójára, ahol Horváth György fesztiváligazgató és Allan Sørensen programigazgató…
továbbhír
Április 6. és 13. között új helyszíneken, új koncepcióval rendezik meg Budapesten a 24. Titanic Nemzetközi Filmfesztivált, de már március végén…
továbbhír
A világ filmkritikusait tömörítő FIPRESCI, az ökumenikus zsűri és a Berliner Morgenpost olvasói zsűrije is a magyar versenyfilmet, Enyedi Ildikó…
továbbhír
Enyedi Ildikó, Török Ferenc, Lovrity Anna Katalin új alkotásait és számos hazai filmes közreműködésével készült produkciót is műsorra tűz a február…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié