magazin
Útkereső fiatalok Budapesten, hazárdírozó szabadságharcosok, felfordult házasságok a rendszerváltás után és más párkapcsolati viszályok is várnak…
továbbmagazin
Az elmúlt tíz év legmaradandóbb filmélményeiről, örömeikről, bosszúságaikról meséltek nekünk magyar filmesek. Deák Kristóf büszkén mutogatta…
továbbmagazin
Egy hete vetítik a mozikban a FOMO-t, Hartung Attila első nagyjátékfilmjét a Youtube-on felnövő, online kihívások és vad bulik közt ingázó…
továbbmagazin
Tíz éves lett minden idők egyik legemlékezetesebb magyar tévéfilmje, Török Ferenc formabontó alkotása, amelyben egy forgalmi baleset hozza össze a…
továbbmagazin
Január második hete főleg a történelmi drámák és jegyében telik, de lesz néhány könnyedebb film is, amik kicsit szebbé teszik a mínuszokat. Szabó…
továbbmagazin
Lassan véget ér a naptári nyár és vele együtt megérkezik a sosem látott, magyar mozifilmes dömping, előtte azonban a heti tévéműsorból szemezgetünk:…
továbbmagazin
Augusztus 15-én Török Ferenc fekete-fehér drámája, az egész világot bejáró, nemzetközi díjak hadát elnyerő alkotása, az 1945 lesz látható a…
továbbhír
A Michael Moore által alapított Traverse City Filmfesztiválon a legjobb külföldi filmnek választották meg az 1945-öt – írta a Szombat. Török Ferenc…
továbbmagazin
Az előttünk álló egy hétben sorban bepótolhatóak az utóbbi évek legsikeresebb hazai filmjei – a Berlinben versenyző, nemzetközi díjakat besöprő és…
továbbmagazin
Ha nyár és kedd, akkor Magyarok a háztetőn! A Filmhu, a Rooftop Cinema és a Filmarchívum vetítéssorozatát ma este Török Ferenc „kortárs…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSose felejtelek el. Tudod, te voltál az első nő, akinek nem kellett fizetnem.