magazin
Indul az év, indul a streaming-dömping, összeszedtük, mik a legérdekesebb premierek január első felében. Végre otthon látható a tavalyi év…
továbbhír
A Pont Csopak augusztusi kiadása 18-án, pénteken és 19-én, szombaton tér vissza a csopaki Plul-malomba. A színes programok közt lesz mesekoncert…
továbbmagazin
A legjobb alakítások és filmek után az évet ismét a legemlékezetesebb pillanatokkal zárjuk, szilveszteri válogatásunkkal búcsúzunk 2022-től. Minden…
továbbmagazin
Lakatos Róbert humorosan, csipkelődve nyúlt a kisebbségi lét témájához, eddigi legszemélyesebb munkájában párhuzamot vont a kuvasz- és az erdélyi…
továbbhír
Az A kategóriás Varsói Filmfesztivál (október 14–28.) Free Spirit, azaz Szabad Szellem elnevezésű szekciójában lesz a magyar–román koprodukcióban…
továbbhír
Októberben az A-kategóriás varsói nemzetközi filmfesztiválon lesz a világpremierje Lakatos Róbert Ki kutyája vagyok én című dokumentumfilmjének,…
továbbhír
Magyar-román koprodukcióban készül Lakatos Róbert szatirikus dokumentumfilmje, jelentették be a gyártók a Thessaloniki Dokumentumfilm Fesztiválon. A…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié