hír
Kettős portréfilm a magyar animáció legendás alkotójáról és fellegváráról, látványos ismeretterjesztő film a Kiskunság madárvilágáról és…
továbbmagazin
Ugyan Macskássy Gyula előtt is voltak Magyarországon animációs kísérletek, a világ az ő műveinek köszönhetően fedezte fel a magyar animációt. Többek…
továbbmagazin
Bizony, Pécsett készülnek a Red Bull ikonikus reklámjai, 1992 óta. A 14 fős, többnyire nőkből álló stábnál jártunk, akik eddig körülbelül 140…
továbbmagazin
Sűrű évet zárt a János vitéz, Az ember tragédiája, a Fehérlófia, és a befejezés felé közelítő Toldi sorozat rendezője. Jankovics Marcell életművéről…
továbbhír
Nemzetközi filmzeneszerző versenyt hirdet a tavaly újranyitott Pannónia Stúdió a Magyar Virtuózok és az Inspired Selection magyar zenész katalógus…
továbbhír
Május 3-tól országosan moziba kerül Dargay Attila Szaffijának digitálisan felújított, 21. századi kép- és hangminőségű kópiája. A Szaffi Jókai Mór A…
továbbmagazin
Nyár elején, a 12. Kecskemét Animációs Filmfesztiválon mutatták be a magyar animáció “atyjának” életét és munkásságát feldolgozó kötetet. A kiadvány…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié