magazin
2002. október 24-én mutatták be Pálfi György első nagyjátékfilmjét és egyben SZFE diplomafilmjét, a Hukklét, mely emberi beszéd nélkül, falusi…
továbbmagazin
Arra gondoltunk, hogy valószínűleg a kollégái tudják a leghitelesebben megfejteni, miben rejlett Zsigmond Vilmos zsenialitása. Ragályi Elemérnek egy…
továbbmagazin
Az Úr hangja bemutatója két okból is eseményszámba megy: Pálfi György a 2006-os Taxidermia óta nem készített normális költségvetésből filmet, a…
továbbhír
Ma délelőtt bejelentették a 71. cannes-i filmfesztivál hivatalos versenyprogramját és a további szekcióit. Az egyik olasz versenyfilm operatőre…
továbbmagazin
'Öregúr csuklik a padon, részeg fiú horkol a kocsin, jóságos arcú nénike gyöngyvirágot szed a réten, asszonyok varrnak a varrodában. Férfiak…
továbbhír
Kiosztották a X. Aranyszem Operatőr Fesztivál díjait és okleveleit. Idén 6 kategóriában 45 alkotó 75 filmje versenyezett az operatőrök legnagyobb…
továbbmagazin
A háborús fényképezés magyar származású fenegyereke ma lenne 100 éves. Összeállításunkban magyar operatőröket kérdeztünk Robert Capához fűződő…
továbbhír
Tóth Orsival a főszerepben forgatta első játékfilmjét, a Titanic Filmfesztivál versenyszekciójában vetített Csendesek című filmet Ricky Rijneke -…
továbbmagazin
Már tavaly is rajongtak érte, idén is szeretik: a magyar filmesek legtöbbje Haneke A fehér szalag című filmjét emelte ki az idei évből, sok…
továbbhír
Pater Sparrow a legjobb rendező, Pohárnok Gergely pedig a legjobb operatőr díját nyerte a malagai Fancine nemzetközi filmfesztiválon a hétvégén -…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié