magazin
Szász János alkotása komor hangvételű bűndráma, amelynek főszereplői konkrét történelmi keretek között testesítenek meg örök emberi gyarlóságokat:…
továbbmagazin
"A művész- és műfajfilm felosztástól a hátam borsózik, és azt a szerzői filmes skatulyát is rühellem, amibe kerültem, pontosabban magamat raktam" -…
továbbhír
Hivatalos előzetes érkezett Szász János megtörtént eseten alapuló filmjéhez.
továbbhír
A hentes, a k*rva és a félszemű című Hegedűs D. Géza, Gryllus Dorka és Nagy Zsolt főszereplésével készült „kegyetlen mese” európai premierje a 44.…
továbbhír
Freund Ádám Földiek és Fatér Ambrus Légmell című rövidfilmjei képviselik a Színház- és Filmművészeti Egyetemet a világ elsőszámú operatőri…
továbbhír
Szász János új filmje megtörtént bűnesetet dolgoz fel, Nagy Zsolt főszereplésével.
továbbmagazin
Március 2-ától látható a mozikban Enyedi Ildikó Arany Medvével díjazott filmje, a Testről és lélekről. Szász Jánost kértük meg, hogy írja le nekünk…
továbbmagazin
Szász János filmrendező, dramaturg, forgatókönyvíró, és több, mint 16 éve a Színház és Filmművészeti Egyetem oktatója. Az egyetem a fiatal…
továbbhír
Újabb három mozifilm gyártásának támogatásáról döntött a Filmalap: Gárdos Éva Budapest noir, Szász János Sóhajok hídja és Nae Caranfil román rendező…
továbbmagazin
Húsvét után mintha titkos megállapodás kötöttek volna a televíziós csatornák műsorszerkesztői, mégpedig arról, hogy a televízió nem mozi, és…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié