2002. 12. 09. filmhu
A legújabb James Bond filmet, a Halj meg máskort még csak tíz nap múlva mutatják be Szöulban, de a film máris nagy ellenszenvet váltott ki, főleg a koreai fiatalok körében. A film pozitív fogadtatása tehát kétséges, ami azért érdekes, mert Korea az Egyesült Államok tízedik legnagyobb filmimportőre a világon.
A legújabb James Bond film, a
Halj meg máskor még be sem érkezett Szöulba, de már komoly ellenszenvet váltott ki a koreai emberekben, különösen a fiatalokban. A film ugyanis tele van olyan mozzanatokkal, amit a koreaiak kikérhetnek maguknak, és ők ezt meg is teszik. A film egyébként szerte a világban tarol, de mi lesz Koreával?
|
Rick Yune jobbról az első |
A filmet csak december 20-án fogják bemutatni, de a koreai egyetemisták már tavaly hangot adtak elégedetlenségüknek és nem akarták, hogy a filmet bemutassák náluk. A huszadik kémfilm több ponton is kapcsolódik a koreaiakhoz. A fiatalok szerint a film nem valóságosan ábrázolja Dél-Koreát, míg ezt a film forgalmazók cáfolják. A fiatalok szerint a film szélsőséges nacionalistáknak állítja be a koreaiakat. A film végén pedig Pierce Brosnan egy buddhista templomban szeretkezik, ez a szerencsétlen affér méltán sérti a koreaiak önérezetét.
A film egyik főszereplője szintén koreai, Rick Yune, ő az ominózus negatív hős. Yune fogadtatása sem volt felhőtlen, őt szinte árulónak tartják, aki eladta magát az amerikaiaknak, nem úgy, mint Cha In-Pyo-t, aki visszautasította egy észak-koreai ezredes szerepét a filmben. Őt a koreaiak hősként tisztelik.