Kajinek azon ritka bűnözők közé tartozik, akinek saját honlapja van: a www.kajinekjiri.com cseh nyelvű oldal ráadásul rendszeresen frissül, - megtekinthető rajta például Kajinek cellája, - és tekintélyes archívummal rendelkezik 1993-ig visszamenően.
A hírhedt bérgyilkos, Jiri Kajinek életét két cseh filmes is vászonra álmodta. Jiri Svoboda rendező és Petr Jakl producer jelenleg arról vitázik, melyikük is rendelkezik a megfilmesítés jogaival. Kajinek letartóztatásáról és az azt követő tárgyalásról Csehországban annyi cikk jelent meg az újságokban, mint soha más témáról előtte. A média által megrajzolt Kajinek-portré hitelessége ugyanakkor éppannyira vitatható, mint hogy pontosan milyen jogokat is kell birtokolni egy életrajz megfilmesítéséhez.
Kajinek azon ritka bűnözők közé tartozik, akinek saját honlapja van: a www.kajinekjiri.com cseh nyelvű oldal ráadásul rendszeresen frissül, - megtekinthető rajta például Kajinek cellája, - és tekintélyes archívummal rendelkezik 1993-ig visszamenően.
Még több magazin
magazin
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. A következő napokban szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az…
továbbmagazin
Heni 36 éves, Barcelonában él és látványtervezőként dolgozik. Heni nagyon szeretne anyuka lenni, de nem talált olyan párt, akivel szívesen alapított…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié