Címke: „fipresci”

Találatok száma: 17

hír

A Fidelio - Alice utazásáé a Hullámtörők-díj

A fiatal francia rendezőnő, Lucie Borleteau első nagyjátékfilmje, a Fidelio-Alice utazása nyerte a 22. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál Hullámtörők…

tovább

magazin

A Cinefest a zsűri és a szervezők szemével

Véget ért a jubileumi 10. Jameson Cinefest Nemzetközi Filmfesztivál Miskolcon. A díjakat átadták, a zsűri értékelt. Nemcsak a filmeket, hanem magát…

tovább

hír

Kárpáti Györgyöt a FIPRESCI alelnökévé választották

Kárpáti Györgyöt, a Magyar Nemzet filmkritikusát, a MÚOSZ Film- és Tévékritikusi Szakosztályának titkárát választották meg a Filmkritikusok…

tovább

hír

Újabb rangos nemzetközi elismerések Tarr Bélának

A torinói ló című filmért Tarr Béla a Palm Springs-i Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a FIPRESCI díját - tudatta a Magyar Filmunió. A világhírű…

tovább

hír

A FIPRESCI tagjai díjazták Tarr filmjét

Idén is kiosztották a FIPRESCI Grand Prix díjait. A 205 tagból álló zsűri az év legjobb filmjének Malick Az élet fája című alkotását választotta, a…

tovább

hír

Tarr Béla filmje nagydíjat kapott a Berlinalén

A nemzetközi zsűri nagydíjával tüntették ki Tarr Béla új filmjét, A torinói ló című alkotást szombaton a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál gálaestjén…

tovább

hír

A Dealer a legjobb

Fliegauf Benedek Dealer című filmje a filmkritikusokat tömörítő FIPRESCI legjobb filmnek járó díját nyerte el Montevideóban, az április 4-én véget…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 

Uram... nem az orromért szeretnek éngemet a nők!

Szellemfi / Liliomfi

Oszd meg! Az összes idézet