Címke: „kritika”

Találatok száma: 844

magazin

Mijazaki utolsó filmje az első, ami róla szól

Mijazaki tíz évvel utolsónak mondott filmje után visszatért, hogy először és utoljára meséljen saját magáról. Egy fiatal fiú, Mahito képében…

tovább

magazin

Kockázatvállalás nélkül Semmelweis sem vitte volna sokra

Velőtrázó sikollyal indul Koltai Lajos filmje, és a Semmelweisből bőven meggyőződhetünk arról, a 19. századi anyákra jócskán ráfért, hogy valaki…

tovább

magazin

Ridley Scott hülyét csinált Napóleonból

Ígéretesen hangzott a Joaquin Phoenix és Ridley Scott nevével fémjelzett nagyszabású történelmi film a 18-19. század talán legnagyobb hatású…

tovább

magazin

A forradalom elkerülhetetlen tragédiája

Tudor Giurgiu rendező román-magyar koprodukcióban készített nyugtalanító és rendkívül átélhető filmet a romániai forradalom egyik kevéssé ismert…

tovább

magazin

David Fincher gyilkosa a nézői elvárásokat is profin kiiktatja

David Fincher újra összeállt A hetedik forgatókönyvírójával, hogy sötét színekkel felrajzolják egy rideg bérgyilkos portréját, akinek nihilista…

tovább

magazin

Méhkasba nyúl, aki kiáll magáért egy kisvárosi iskolában

Moldovai Katalin elsőfilmje, az Elfogy a levegő markáns atmoszférájával hűen tükrözi a társadalmi ellentétektől terhelt iskolai közeg bénult…

tovább

magazin

Az indián humor fantasztikus, és A rezervátum kutyái a legjobb bizonyíték erre

Mi abszurdabb annál, mint ha a bácsikád pucéran akarja megállítani a tornádót? Ha a legjobb barátodat egy harcos szelleme zaklatja a kéretlen…

tovább

magazin

Scorsese mérget csepegtet a szemünkbe

A Megfojtott virágok súlyos film árulásról, bukásról, egy megnyomorított közösségről és egy egész ország megkésett önvizsgálatáról. Nem érdemes…

tovább

magazin

Cicából nem lesz királyfi

Egy bűvös, csalafinta és játékos világba invitál Szeleczki Rozália első nagyjátékfilmje: a Cicaverzum pimasz bolondozás, megkésett felnövéstörténet…

tovább

magazin

Vérszívó diktátor az örökkévalóságnak

A Pinochet-féle katonai diktatúra kezdetének 50. évfordulójára időzített szatírában az ország egykori vezetője vámpírként lép be a halhatatlanok…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés