Címke: „kritika”

Találatok száma: 844

magazin

Jó dolog valakinek elmondani, hogy szeretek egyedül lenni

A sivatag és egy lopott kocsi válik a kidobott szerelmes lány, Sara otthonává. Padlógázzal robog a semmibe, de csodálatos módon mégsem szomorú film…

tovább

magazin

Christopher Nolan elsöprő eposzt csinált az atombomba atyjáról

Az atombomba atyáról és Manhattan-projektről szól Christopher Nolan nagyszabású, sztárokkal tömött életrajzi filmje, amiben Cillian Murphy alakítja…

tovább

magazin

Példaképünk, a tulajdonságok nélküli Barbie

A halál gondolatával megküzdeni mindannyiunk számára nehéz feladat, hát még egy Barbie-nak, akinek az eddigi élete maga volt a zavartalan…

tovább

magazin

A szárnyas betéttől az első csókig

Judy Blume 1970-ben kiadott young adult regénye mindmáig kihat a pubertás ábrázolására és átélésére, kamaszlányok millióit nyugtatva meg a felnövés…

tovább

magazin

Lily-Rose Depp fesztelensége beragyogja az év leggyűlöltebb sorozatát

Sokak örömére, július 2-án véget ért Az idol, az Eufóriát jegyző Sam Levinson és a merész popdalairól ismert The Weeknd közös szatírája Los Angeles…

tovább

magazin

A tenger, ami kiszívja az álmainkat

Gael García Bernal, Chiara Mastroianni és Ángela Molina társaságában ismerhetjük meg a tíz éves Dune egyik legemlékezetesebb nyarát, azt, amelyiken…

tovább

magazin

Indiana Jones felett eljárt az idő, de Harrison Ford örökké Fiatalúr marad

A sors tárcsája javarészt az eddigi Indiana Jones-filmek emlékezetes és jól bevált elemeit mazsolázza ki és próbálja újra összegyúrni, saját hangja…

tovább

magazin

A nagyobb jó csapdájában

Skandináv krimiket idéző téli tájak, fájóan ismerős kelet-európai nihil, súlyos morális dilemmákkal tűzdelt dráma, valamint kiváló magyar, szlovák…

tovább

magazin

Kiváló westernt készített egy magyar a kazah pusztában

Bárnai Péter alighanem élete nagy kalandjára vállalkozott, amikor magára húzta a politikai komisszár egyenruháját es birkákat kezdett el kutatni a…

tovább

magazin

Harrison Ford visszavonult a sírrablástól, Alice Rohrwacher pótolja a kínzó hiányt

Alice Rohrwacher visszatérő vendég Cannes-ban: első nagyjátékfilmje, a Corpo Celeste a Quinzaine des Réalisateurs szekció nyitófilmje volt, a Csodák…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
A poszt-modern irónia sosem jutott el Észak-Koreába.

A Vörös Kápolna

Oszd meg! Az összes idézet