hír
Megnéztük Hajdu Szabolcs új filmjének, az Ernelláék Farkaséknál trailerét, és meggyőződésünk, hogy nagyon jó film lesz a Karlovy Vary…
továbbfilmhutv
Till Attila Tiszta Szívvel című új nagyjátékfilmje április 28-án kerül a magyar mozikba. Kijött hozzá egy vadiúj mini-werkfilm, amiben a…
továbbmagazin
Mi is az a könyvtrailer? Hogyan kell kinéznie, melyek a műfaj szabályai és hogyan indult hódító útjára Magyarországon is? A téma két szakértőjével,…
továbbhír
Andy Garciával, Jude Law-val és John Malkovich-al hangolódunk a pénteken startoló Karlovy Vary Nemzetközi filmfesztiválra. Nézd meg a KVIFF legjobb…
továbbhír
Kiss Béláról, az egyik leghírhedtebb magyar sorozatgyilkosról készített horrorfilmet a német Lucien Förstner. A Bela Kiss: Prologue című alkotást…
továbbhír
Mit gondolnak rólunk a románok, a szerbek vagy a szlovákok? És mi róluk? Ezeket a kérdéseket (is) boncolgatja az M1 háromrészes dokumentumfilmje,…
továbbhír
Az Európa Könyvkiadó mozgóképes könyvajánlókkal népszerűsíti köteteit, a tíz kisfilm hétfőtől lesz látható a kiadó Youtube csatornáján. A…
továbbhír
Szombat este a MaNDA által fenntartott budapesti Örökmozgó Filmmúzeumban Balogh Endre, a prae.hu általános művészeti portál főszerkesztője és…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié