magazin
Akinek van szeme a látásra, olvasson is! jeligével vágunk neki filmológiai és kritikai zarándokutunknak, mellyel a havonta esedékes stációknál…
továbbhír
A Cinequest nemzetközi filmfesztivál keretein beül vetítik A nyomozót és az Eszter hagyatékát San Joséban, hat vajdasági településen vetítenek le…
továbbhír
A Variety-ben az Iszka utazása főszereplője, Varga Mária, megjelent a Metropolis musicalekkel foglalkozó száma, itt van az Árvai Jolán-díj öt…
továbbhír
Idén a Mundruczó filmek állandó főszereplője, Tóth Orsi képviseli hazánkat a Berlinálén megrendezett Shooting Star-on, a berlini Cinema Total…
továbbmagazin
A Metropolis magyar filmtörténeti portré-sorozatának legújabb összeállítása Gaál István életművét elemzi – a korai rövidfilmektől az elmúlt…
továbbmagazin
A posztkoloniális elméletet úgy definiálhatnánk, mint a gyarmatosító hatalmak és a gyarmatosított társadalmak között létrejövő kulturális…
továbbhír
A Metropolis filmelméleti és filmtörténeti folyóirat pályázatot hirdet tanulmányok készítésére a következő témákban: A műfajiság kérdése Lars…
továbbFriss
A kritikusok szerint ezek voltak 2024-ben a legjobb magyar filmek
Nézd meg a Fekete kutyát, és fogadj örökbe egy fekete kutyát!
Természetfilmeket és fotókat vár a veszprémi Planet Lans fesztivál
Új műtermeket adtak át a fóti filmgyártó bázison
Élőzenés kísérettel érkezik a Margitszigetre E.T. és Norman Bates
A 13 Oscar-díjra jelölt Emilia Pérez-zel folytatódik a Mozinet Filmnapok
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Lakos Nóra: Mindig is ezt a filmet szerettem volna megcsinálni
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié