filmrészletek
Kós Ferenc elgyötörten érkezik haza a szovjet hadifogságból, de semmi sincs már úgy, mint amikor elment. Felesége meghalt, kisfiát sógornője, a…
továbbfilmrészletek
Nyúl Béla szerényen él családjával. Az iskolában latint tanít, szenvedélye a római kor, Hannibálról ír tanulmányt. Egy pillanatra úgy tűnik, a…
továbbfilmrészletek
József, a tengerész hosszú útra indul, és hátrahagyja ifjú nejét és édesanyját, egy fedél alatt. A szűk lakótelepi lakásban jeges a hangulat a két…
továbbfilmrészletek
Bár a fotós készíti a képeket, a retusőr munkája talán még fontosabb. Ő szerzi a faluban az üzletet, de ami még lényegesebb, ő szépíti meg az…
továbbfilmrészletek
Cséplő György, az ambiciózus, okos cigányfiú két elemivel a háta mögött elhatározza, hogy két társával együtt Pestre megy dolgozni, és kitörnek a…
továbbfilmrészletek
A századforduló szilveszterén a XX. századdal együtt érkezik meg az Orient expresszen Dóra és Lili. A lányok ikertestvérek, de még sohasem…
továbbfilmrészletek
A századelőn, Sárszegen játszódó film egy gimnáziumi tanár, Novák Antal méltósággal viselt megaláztatásait és lelki összeomlását kíséri végig.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié