filmrészletek
Juhos Marikát szülei adósságuk fejében feleségül kényszerítik Zsíros Tóth Ferkéhez. Pedig a lány Góz Jóskát szereti, s Jóska is őt. Szerelme az…
továbbfilmrészletek
Kovács tanár úr hatvanadik születésnapját ünneplik a szép karriert befutott, negyvenes éveiben levő tanítványai. A szocialisztikus eszméket valló…
továbbfilmrészletek
A magányos, de életvidám öregasszonyt rábeszéli a házmesterné, hogy kedves otthonát cserélje el egy kisebbre. Végre történik valami, lakásában…
továbbfilmrészletek
Ivicz világéletében a kenyérrel foglalkozott, ifjúságában még sütötte, a leszállóágban azonban már csak kihordja őket. Unalmas életében egyetlen…
továbbfilmrészletek
Valkó fiatal építészmérnök, neje pedig angolt tanít a vezető beosztásúaknak. A férfi modern lakótelepet akar tervezni, az anyagiakért is neki kell…
továbbfilmrészletek
A film a mindenkori elnyomó hatalom működésének mechanizmusait modellezi. Általános érvényű történelmi parabola a hatalom és az egyén…
továbbfilmrészletek
Vége felé jár a háború, a józanész, az erkölcs és az emberség már rég elvesztette hatalmát. A Végvári Tánciskola rendezvényébe belesivít a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié