magazin
Enyedi Ildikó legutóbbi nagyjátékfilmje rejtélyes, titokzatos alkotás. A féltékenység lélekrajza mögött mélyebb létkérdések bújnak meg, de talán nem…
továbbhír
Nemrég zárult a Berlini Filmfesztivál, ez adta az ötletet a Magyar Filmadatbázisnak, hogy összeállítsa, melyek jelenleg a legnépszerűbb magyar…
továbbhír
Újabb két oktatói kommentárral bővült a Cinego kiváló kezdeményezése, A feleségem története kapcsán Gelencsér Gábor, a Macbeth kapcsán pedig Bagossy…
továbbhír
Érkezik a Cinego toplistája is 2023 legnépszerűbb magyar filmjeivel: kult- és dokumentumfilmek, ikrek, hegymászók, generációk és a kézigránátként…
továbbhír
Április 30. a Magyar Film Napja: idén már 122. évfordulóját ünnepeljük annak, hogy bemutatták az első megrendezett, dramatizált jeleneteket…
továbbhír
Fiatal elsőfilmes rendezők mellett Enyedi Ildikó három filmje is szerepel a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) szeptember elején zajló…
továbbpodcast
Macerás és idegtépő folyamat a nemzetközi koprodukciók készítése, és mégis, a pozitívumok messze túlsúlyban vannak a negatívumokhoz képest. Ebben…
továbbhír
Vasárnap este Veszprémben, a Magyar Mozgókép Fesztivál zárógáláján adták át az idei Magyar Mozgókép Díjakat. A legjobb nagyjátékfilm a Külön falka…
továbbhír
Enyedi Ildikó, Kulka János és Molnár Piroska is izgulhatnak, de még a francia Léa Seydoux is versenybe száll az egyik legfontosabb magyar filmes díj…
továbbmagazin
Huszonegy éven át követték egy kamerával korunk egyik legmeghatározóbb rapperét és botrányhősét, még jó, hogy kíváncsiak vagyunk az eredményre. A…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéMegmasszírozni egy nő lábát, és bedugni a nyelved a legszentebb szentélybe, nem ugyanaz a műfaj, nem ugyanaz a sportág, baszd meg!