Címke: „BuSho filmfesztivál”

Találatok száma: 7

magazin

Öt napon át rövideken élni – A Bushón jártunk

Augusztus 30. és szeptember 4. között rendezték meg a tizennyolcadik BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivált. Idén vált “nagykorúvá” a rendezvény,…

tovább

hír

Ők nyerték a 18. BuSho filmfesztivált

Szeptember 4-én véget ért a 2022-es BuSho rövidfilmfesztivál. A legjobb magyar film díját és a fesztivál harmadik helyezését M. Tóth Géza animációja…

tovább

hír

Cápák, biciklik és bohócok a 18. BuSho fesztiválon

Augusztus 30. és szeptember 3. között rendezik meg a 18. BuShót, melynek versenyprogramjába 65 kisfilmet választottak be. A versenyfilmek mellett…

tovább

hír

Nagykorú lett a BuSho

Hat napig a rövidfilmeké a főszerep a budapesti Puskin moziban, számos kultúrintézetben és Szentendrén: jön a 18. BuSho Nemzetközi…

tovább

hír

Új felületen indul a nevezés a 18. BuSho Fesztiválra

Megújult a BuSho: az új arculat és honlap mellett új nevezési felületen várják a kisfilmeket a világ minden tájáról, egészen 2022. március 1-ig.

tovább

hír

Fehérorosz fődíjjal zárult a 17. Busho

Szeptember 4-én este az Olasz Kultúrintézet Fellini termében kiosztották a 17. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjait. Idén, a beérkezett…

tovább

hír

Lőrincz Nándor és Nagy Bálint filmje a 2019-es BuSho fődíjasai közt

Átadták a 15. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjait. Lőrincz Nándor és Nagy Bálint Felülnézet című kisfilmje Bronz BuSho-díjat kapott, a…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Nyugodt türelmetlenséggel vártalak.

Szerelmem, Hiroshima

Oszd meg! Az összes idézet