magazin
Három magyar rendező, akik egy nagyjátékfilmet, egy dokumentumfilmet és egy kisfilmet kísérnek el Boszniába. Szardíninán, Portugáliában, vagy éppen…
továbbhír
Augusztus 15-én kezdődik a 20. szarajevói filmfesztivál: a különböző válogatásokban összesen kilenc magyar film lesz látható, a játékfilmes zsűri…
továbbhír
A Filmvilág legfrissebb számában Liliről és Hagenről, a legújabb YSL-filmről és Zanussiról is olvashatunk. A Filmvilággal január óta féláron mehetsz…
továbbmagazin
Egyszerre hálátlan, filmkészítőként mégis izgalmas az a feladat, melyet Hajdú Eszter kitűzött maga elé. A romagyilkosságokról szóló per 167 napja…
továbbhír
Az Ítélet Magyarországon kapta a fődíjat a wiesbadeni goEast fesztivál dokumentumfilmes szekciójában. A játékfilmes mezőnyben egy lengyel alkotás…
továbbhír
Hajdú Eszter Judgement in Hungary című filmje nyerte a legjobb alkotásnak járó díjat a cseh One World Human Rights dokumentumfilm fesztiválon.…
továbbmagazin
Hajdú Eszter dokumentumfilmje egy kelet-magyarországi zsákfaluban élő cigány családról, ikrekkel és egy látassérült kislánnyal. Az alkotás…
továbbhír
Lezárult az AXN rövidfilmpályázata, most a csatorna oldalán várják a közönségszavazatokat a 15 döntős alkotásra, A fideszes zsidó… rendezőjének új…
továbbmagazin
A vidéki filmszemle harmadik állomásán, Keszthelyen sor került Hajdú Eszter A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció című…
továbbmagazin
Hajdú Eszter hosszúcímű dokuja apróbb hibái ellenére rendkívül érzékeny dologra tapint rá arra, hogy az ostoba politikai csatározások már családokat…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié