Címke: „japán”

Találatok száma: 24

hír

Három kontinensen mutatkozik be a rókatündér

Portugália, Japán és Argentína nemzetközi filmfesztiváljain is bemutatkozik Ujj Mészáros Károly első mozifilmje, a Liza, a rókatündér című abszurd…

tovább

magazin

Groteszk mesék és álommá font történelem az Anilogue-on

Az Anilogue fődíját idén Esben Toft Jacobsen A túlon túl című alkotása nyerte, a közönségdíjat Bucsi Réka Symphony No 42. című munkája kapta. Az…

tovább

hír

Japán film nyerte a moszkvai filmfesztivál fődíját

Kumakiri Kadzujosi japán filmrendező Vatasi no otoko (Férjem) című filmjének ítélte oda a zsűri a 36. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztivál…

tovább

hír

Megjelent a januári Filmvilág

A januári filmvilágban Jodorowsky, a japán szellem, és a női Hollywood is terítékre kerül. A Filmvilággal mostantól féláron mehetsz a Cirkóba!

tovább

hír

Japánok a nagyvárosban

Megjelent a Metropolis folyóirat idei első száma, Japán kapcsolatok címmel. A lapszám a magyar filmtudományban meglévő, Japánhoz főződő kutatói…

tovább

hír

Az augusztusi Filmvilág tartalmából

A Filmvilág legújabb számában többek között a magyar gyerekfilmekről, a Kecskemét Animációs Filmfesztiválról, a japán zsánerről és a szovjet…

tovább

hír

Megjelent a júliusi Filmvilág

A Filmvilág legfrissebb számában többek között a japán moziról, a hegymászó-filmekről, a hollywoodi fantáziáról és a lengyel filmekről is…

tovább

hír

Az áprilisi Filmvilág tartalmából

Megjelent a Filmvilág áprilisi száma, amelyben többek között japán rebellisekről, Hitchcockról, Audrey Hepburnről, és a csodálatos Óz világáról is…

tovább

hír

Hules Endre filmje Montreálban, Adrian Sitaru díja Locarnóban

A halálba táncoltatott lányt is bemutatják a 35. Montreali Filmfesztiválon, a Szívből jövő szeretetből rendezője díjat nyert Locarnoban, két magyar…

tovább

hír

Bánóczki filmterve Zágrábban, Pálfi Szabolcs és Török Zoltán Japánban

Bánóczki Tibor Dzsungele nyert az Animafesten, a Bogyó és Babóca kínai díjat kapott, a Ketten egy fészekben és a Vad Magyarország Japánban.

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
4 órán belül végez az áldozatával, ha a lábát vagy az ujját marja meg. De ha az arcot vagy a törzset, akkor 20 percen belül beáll a halál. Figyelj jól, mert ez a rész vonatkozik rád.

Elle Driver / Kill Bill 2

Oszd meg! Az összes idézet