videó
A Belfast és az új Poirot-filmek rendezője Boris Johnsonná változik egy sorozatért, ami bemutatja, hogyan bénázta végig a vírushelyzetet a frissen…
továbbmagazin
A kis Buddy (Jude Hill), azaz Öcsi, a kemény belfasti utcák mulyán hunyorgó nebáncsvirágja nem sok jóra számíthat. Mindennapjait utcai harcok dúlják…
továbbmagazin
Megérkezett végre a mozikba Christopher Nolan legújabb szuperprodukciója, az idősíkokkal mesterien játszadozó kémthriller, ami elhozhatja a…
továbbmagazin
450 éve született William Shakespeare, akinek történetei minden időben megállják a helyüket, legyen szó a tizenhatodik, vagy épp a huszadik…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié