hír
A mozik után már a Filmio kínálatában is ott van Gauder Áron többszörös díjnyertes animációs filmje, a Kojot négy lelke. Az ikonikus Nyócker!…
továbbhír
Teremtés, másként. címmel rendeznek kiállítást 2024. február 16. és március 14. között az Óbudai Kulturális Központban, ahol a közönség a Kojot négy…
továbbhír
Az 1972-ben létrehozott, de a filmekért csak 1992-től díjakat osztó Annie Awards nyerteseit a Nemzetközi Animációs Filmszövetség Los Angeles-i…
továbbmagazin
Az emlékezetes alakítások után itt az ideje, hogy az általunk legjobbaknak ítélt magyar filmeket állítsuk sorrendbe. 2023 csodálatos éve volt a…
továbbhír
Reisz Gábor Magyarázat mindenre című filmje a versenyprogramban kapott helyet a filmfesztiválon, amelyet tizenötödik alkalommal rendeznek meg a…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika szívfacsaró drámája, a Hat hét a marokkói Szale városában megrendezett szemle, míg Császi Ádám a Háromezer számozott darab…
továbbhír
Döntött az Oscar-díjra nevező bizottság: az Annecy-ban és Sanghajban díjazott animáció képviseli Magyarországot a „nemzetközi film” kategóriában. A…
továbbmagazin
Gauder Áron indián teremtéstörténetével folytatódik augusztus 16-án a Várkert Bazár és a Filmhu közös nyári vetítéssorozata. Vendégünk a rendező…
továbbhír
Szombat este a kecskeméti Hírös Agórában tartották a 16. Kecskeméti Animációs Fesztivál záróeseményét. 111 alkotás volt versenyben és 20…
továbbhír
A 47. Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivál szombat esti díjkiosztója a magyar filmekről szólt. Gauder Áron a Kojot négy lelke című animációs…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié