magazin
Lakos Nóra egy holland sikerkönyv adaptációjával új lökést adott a magyar családi- és ifjúsági film műfajának, amire már nagy szükség volt. A…
továbbhír
Január 16-án érkezik a magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és…
továbbhír
Lakos Nóra családi filmje, a Véletlenül írtam egy könyvet már a két ünnep között országszerte látható premier előtt a mozikban. A Mátray László,…
továbbmagazin
A Cinemira Nemzetközi Gyerek- és Ifjúsági Filmfesztivál 2018-as indulása óta hiánypótló munkát végez azzal, hogy kifejezetten tiniknek és…
továbbvideó
Az 5. Arany Blendén, a magyar filmplakátokat és filmelőzeteseket kereső fesztiválon mutatták be a Véletlenül írtam egy könyvet című ifjúsági film…
továbbhír
A legjobb gyerekfilm díját nyerte el Tallinn Black Nights Just Film Nemzetközi Filmfesztiválon Lakos Nóra magyar-holland koprodukcióban készült…
továbbhír
A világ egyik legrangosabb gyermek- és ifjúságifilm fesztiválján, az amszterdami Cinekid-en lesz a világpremierje, majd Európa legészakibb…
továbbhír
Október első két hétvégéjén újra megrendezik a Cinemira Nemzetközi Gyerek -és Ifjúsági Filmfesztivált. A szervezők premier előtti díjnyertes filmek…
továbbvideó
Bohém hangulatú kedvcsináló előzetes készült Lakos Nóra író-rendező és a JUNO11 Pictures európai együttműködésben készülő, Véletlenül írtam egy…
továbbmagazin
Egy, az édesanyja elvesztését és a kamaszkori problémáit az íráson keresztül feldolgozó kislányról szól Lakos Nóra második nagyjátékfilmje. A…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié