podcast
Mennyi ideig tud Steven Spielbergről beszélni három rajongó, akiknek a film teszi ki az életük jelentős részét, és gyerekkoruk óta a Cápa, az E.T.…
továbbhír
Eddigi legradikálisabb, legöntörvényűbb munkájával készül a közönség elé állni Lichter Péter rendező, aki készített már erdőben bolyongó, hideglelős…
továbbmagazin
Lichter Péter és Máté Bori a magyar film kísérletező tudósaiként egy meghökkentő mutánst alkottak meg Noël Carroll filmelméleti írásából és egy…
továbbhír
Lichter Péter és Máté Bori hét szegmensből álló kísérleti filmjét meghívták a goEast Nemzetközi Filmfesztiválra, ahol az első három részletet…
továbbhír
Online forgalmazásba kerül Lichter Péter és Máté Bori legújabb egészestés kísérleti filmje, A horror filozófiája. Ráadásul a rendhagyó stílusú,…
továbbhír
2020 tavaszi szemeszterében gyökeres átalakuláson ment keresztül a Pécsi Tudományegyetem Filmtudományi és Vizuális Tanulmányok tanszéke. A 2003-ban…
továbbmagazin
Az elmúlt tíz év legmaradandóbb filmélményeiről, örömeikről, bosszúságaikról meséltek nekünk magyar filmesek. Deák Kristóf büszkén mutogatta…
továbbhír
A Rotterdami Nemzetközi Filmfesztivál egyik versenyszekciójába beválogatták Lichter Péter Üres lovak című filmjét, amiben Bódy Gábor és Kertész…
továbbmagazin
A Kalandos filmtörténet különlegessége, hogy az olvasó maga döntheti el, milyen irányból szeretné megismerni a nemzetközi filmtörténet szerteágazó…
továbbmagazin
A Filmhu és a Scolar kiadó közös játékában Kránicz Bence és Lichter Péter Kalandos filmtörténet – Szerzők, műfajok és irányzatok című könyvét…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéJancsi / Álmodozások kora