magazin
Nemzetközileg ismert zeneszerző, aki olyan magyar filmekhez komponált műveket, mint a Testről és lélekről, a Mindenki vagy a Magasságok és…
továbbhír
Érkezik a Cinego toplistája is 2023 legnépszerűbb magyar filmjeivel: kult- és dokumentumfilmek, ikrek, hegymászók, generációk és a kézigránátként…
továbbhír
Változatos kulturális programokkal, koncertekkel, slam poetryvel, kiállítással és filmvetítésekkel is várja a közönséget a Margófeszt augusztus 10.…
továbbhír
A Magasságok és mélységek több mint fél évvel a bemutatója után egy közönségtalálkozóval egybekötött jótékonysági vetítéssel búcsúztatja a…
továbbhír
Két új magyar nagyjátékfilmet, két dokumentumfilmet és egy animációt vetítenek ingyenesen a 2. Brassói Magyar Filmnapok keretében.
továbbmagazin
Lehetséges a Tetrisből emlékezetes filmet forgatni? Hihető egy filmkritikusról, hogy Casanovaként éli életét? És vajon folytatódik A besúgó-láz…
továbbhír
Január 22-én reggeltől estig magyar filmeket nézhetünk az Urániában. A magyar kultúra napján 16 filmet vetítenek le a tavalyi év közönségsikerei és…
továbbmagazin
Az emlékezetes alakítások után itt az ideje, hogy az általunk legjobbaknak ítélt magyar filmeket ismét sorrendbe állítsuk. 2022 főleg az…
továbbmagazin
Emlékezetes évet zárt a magyar film, nem csak rutinból mondjuk, tényleg kifejezetten nehéz volt ötre leszűkíteni a legerősebb női alakítások…
továbbhír
Szeptember 22-én került a hazai mozikba Csoma Sándor első egész estés nagyjátékfilmje, a Magasságok és mélységek. A film különleges hangulatához…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéJó, akkor menjünk moziba. De semmi intellektuális baromság! Én nézem az akciót, te meg olvasod a feliratokat.