magazin
Hogyan működik egy több ezer éves kultúra a Facebook, az internet és a rohamosan növekvő modernizáció korában? Mi történik az Y generációval, ami…
továbbmagazin
Egy német, egy angol és egy magyar srác hét évvel ezelőtt leültette a nagymamáját a kanapéra és beszélgetni kezdett vele. A három szupernagyi…
továbbmagazin
Ma este negyedik alkalommal nyitja meg kapuit a BIDF - Budapest International Documentary Festival, melyet Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai A…
továbbvideó
Január 23. és 28. között kerül sor a 2018-as Budapesti Dokumentumfilm Fesztiválra. A rangos nemzetközi alkotásokat bemutató filmszemle most új…
továbbhír
Vasárnap este véget ért az idei Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál (BIDF), a Pesti Vigadóban rendezett záróeseményen Gazdag Gyula…
továbbhír
Werner Herzog állandó producere André Singer, a brit antropológiai társaság elnöke, a dokumentumfilmes szakma megkerülhetetlen alakja magyar és…
továbbhír
Az idei legjobb európai dokumentumfilmnek választott alkotás, két Oscar-jelölt, valamint 7 Európa Filmdíjra jelölt film is szerepel a Budapesti…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié