Inkubátor 6.0

Hatodik évébe lépett az NFI Inkubátor Programja, ahol ismét tíz fiatal alkotó kap lehetőséget, hogy fél év mentorálás és forgatókönyvfejlesztés után a szakmai zsűri és közönség előtt bemutassa első nagyjátékfilmtervét. A tavalyi online döntő után idén végre ismét élőben, június 4-én tartják a pitchfórumot. Bemutatjuk a tíz döntős filmtervet.

magazin

Inkubátor 6.0 – Tóth Gergely: Riviéra

Június 4-én eldől, hogy a tíz Inkubátoros döntősből melyik öt rendező forgathatja le első nagyjátékfilmjét. Tóth Gergely Riviéra című filmtervében…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Szabó Szonja: Flóra

A hatodik Inkubátor döntőse Szabó Szonja filmrendező is, aki Flóra című filmtervét fogja bemutatni a szakmai zsűri előtt. Fiatal hősnője a magány és…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Nagy Borbála: Nincs itt semmi látnivaló

Június 4-én mutatják be első nagyjátékfilmjük tervét az Inkubátor Program idei döntősei, köztük Nagy Borbála is: a Nincs itt semmi látnivaló-ban egy…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Breier Ádám: Lefkovicsék gyászolnak

Június elején tíz fiatal filmes kap ismét lehetőséget, hogy az Inkubátor Program szakmai zsűrije előtt bemutassa első egész estés filmtervét. A…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Podhradská Lea: Apám lánya

Június 4-én tartják a hatodik Inkubátor Program döntőjét, ahol többek közt Podhradská Lea is be fogja mutatni az Apám lánya című filmtervét. A…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Hevér Dániel: Valami madarak

Folytatjuk az idei Inkubátor Program döntőseinek bemutatását, ezúttal Hevér Dániel mesél a Valami madarak című nagyjátékfilmtervéről. Főhősei egy…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Holtai Gábor: Itt érzem magam otthon

Június 4-én elején tíz filmes áll ki újra az Inkubátor Program szakmai zsűrije elé az első nagyjátékfilmjének tervével. Az Itt érzem magam otthon…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Szeleczki Rozália: Cicavízió

Mély és szexi férfihangon megszólaló macskába beleszerető lányról forgatná első nagyjátékfilmjét Szeleczki Rozália. A Cicavízió is egyike a 6.…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Sós Bálint Dániel: Minden rendben

Egy apa súlyos morális dilemmába kerül, mikor a kisfia által okozott balesetnek ő az egyetlen szemtanúja. Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmterve,…

tovább

magazin

Inkubátor 6.0 – Dudás Balázs: Krampusz

Film noirba oltott abszurd karácsonyi történettel zárjuk az idei Inkubátoros döntősöket bemutató cikksorozatunkat. A Krampusz Dudás Balázs…

tovább

hír

Ők fejleszthetik a filmjeiket az idei Inkubátor Programban

Bejelentették a 2020-ban meghirdetett Inkubátor Program tíz döntős filmtervét, az írók és rendezők jövő május végéig fejleszthetik első…

tovább
az összes dosszié

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

A Goldfinger jobb, mint a Dr. No.

Trainspotting

Oszd meg! Az összes idézet