magazin
A múlt héten Lengyelország fővárosáig utaztunk, hogy hetekkel, vagy akár hónapokkal a hazai bemutatójuk előtt megnézzünk három új magyar filmet: az…
továbbmagazin
2020 legtöbb nagyszabású filmfesztiválja elmaradt, átalakult vagy az internetre költözött, de a lengyel fővárosban úgy döntöttek, hogy a növekvő…
továbbmagazin
A Második kör című kisfilm egy olyan ijesztő, alternatív Magyarországot ábrázol, ahol egy fiatal párnak szigorú bizottság elé kell járulnia, hogy…
továbbhír
Szombaton átadták a 36. varsói filmfesztivál díjait, ahol Felméri Cecília és Horvát Lili alkotása is a nyertesek közt szerepelt, Bodzsár Márk…
továbbhír
A 36. Varsói Nemzetközi Filmfesztivál programjában nagy létszámban sorakoznak fel a magyar filmek, köztük három világpremierrel. Európai sztárokkal…
továbbhír
Az október 9. és 18. között zajló A kategóriás Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon október 10-én, szombaton lesz Gothár Péter a Magyar Nemzeti…
továbbvideó
A magyar műfaji film új területet készül meghódítani: 2021 januárjában kerül a mozikba Bergendy Péter horrorfilmje, a Post Mortem, amelynek kijött…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéLehozom a holdat palacsintasütőnek, de nem mondok le rólad semmiképpen.
Bíró Máté / Körhinta