A fesztivál célja összegyűjteni, egyúttal minősíteni azokat a rendszerváltozás óta, és természetesen a közelmúltban készült hazai és határon túli filmeket, amelyek a Magyarországon élő etnikai kisebbségek és a határon túl, a Kárpát-medencében élő magyarok jogi, társadalmi, és mindennapi problémáit dolgozza fel, mutatja be.
Az érdeklődés óriási: két hét alatt 150 dokumentumfilmet neveztek az alkotók, köztük rengeteg a határon túlról érkezett alkotás. Az elő zsűri döntése alapján 40 film vetítését tervezzük a versenyprogramban.
A fesztivál vetítési programjai mellett vitákat rendeznek a filmekről, szimpóziumot a hazai- és határon túli filmkészítők és műhelyek alkotói-, és financiális problémáiról, kerekasztal megbeszélést az Európai Unióhoz tartozó közszolgálati televíziós szakemberek bevonásával filmjeink terjesztési, forgalmazási lehetőségeiről.
A MADE eddigi tematikus fesztiváljai: Veszélyes hulladék (1998), Rejtőzködő történelem - 50 év 100 legjobb dokumentumfilmje (2001), a rendszerváltozás dokumentumfilmjei (2003), Budapesti iskola (2005), 13 nap remény - '56-os dokumentumfilmek fesztiválja (2006).