A Baross Imre Artistaművészeti Akadémia 12-14 éves diákjai bármit feladnának az álmuk valóra váltásáért, napról napra túllépnek saját fizikai és lelki határaikon, készek elhagyni családjukat és barátaikat, az otthonuktól távol új életet kezdeni, de úgy tűnik, hogy egy nem várt akadály, a világot megbénító COVID járvány ellehetetleníti az utazást.

A diákok végül a Kijevi Cirkuszművészeti Akadémián tölthetnek el egy szemesztert, ezzel bepillantást kapnak egy olyan világba, amelyet néhány hónap múlva darabjaira tör a háború. A magyar fiatalok és ukrán tanáraik, diáktársaik kapcsolatán keresztül híd épül a két kultúra között, hiszen mindannyian egy nyelvet beszélnek, a cirkusz ritmusára dobog a szívük.

Forrás: Cirko Film

Az osztály tagjai gyerekként indulnak el a próbatételekkel és váratlan fordulatokkal teli, de csodálatos úton, amely során önmagukra találnak, társaikkal családdá kovácsolódnak, és kész felnőttként térnek haza. A Cirkusztestvérek című film arról mesél, hogy ha a világ a feje tetejére áll, akkor is érdemes az álmainkba kapaszkodnunk, és maga a megtett út néha sokkal fontosabb, és többet taníthat, mint a kitűzött cél.

A beszélgetésen részt vesznek a film alkotói és szereplői: Halász Glória, a film rendezője; Fekete Péter, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ főigazgatója és a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója; Kovács Gábor Dénes, a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia igazgatója; Szanto Boglárka, Szkokán Richárd, Bőcs Titanilla és Pünkösti Mimi, a film szereplői. A beszélgetés során többek között szó esik a különleges artistaosztály létrehozásának hátteréről, a film születésének körülményeiről és az artistapálya kihívásairól is, a moderátor Pál Dániel Levente, költő, műfordító, a Fővárosi Nagycirkusz dramaturgja. A filmet angol felirattal vetítik. További részletek a közönségtalálkozóról a Cirkó-Gejzír mozi felületén olvashatóak.

Forrás: Cirko Film

A film nemzetközi bemutatója a csehországi 64. Zlín Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Filmfesztiválon volt, amely a világ legrégebbi és legnagyobb ilyen jellegű filmes eseménye, legutóbb a 35. Cinemagic Belfast Nemzetközi Film- és Televíziós Fesztiválon volt látható Észak-Írországban, az Egyesült Királyságban. Magyarországon a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál és a Magyar Mozgókép Fesztivál programjában mutatkozott be.

A Cirkusztestvérek az FP Films gyártásában, a Nemzeti Filmintézet és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával készült, rendezője Halász Glória, a Dr. Lala, a Mi ez a cirkusz?, a Három tánc, az Alla Zingara vagy az ENSZ filmfesztiválján fődíjat nyert Rupa butikja című filmek rendezője. A Cirkusztestvérek nemzetközi forgalmazója az ORF-Enterprise.


Forrás: Cirko Film