A diákok végül a Kijevi Cirkuszművészeti Akadémián tölthetnek el egy szemesztert, ezzel bepillantást kapnak egy olyan világba, amelyet néhány hónap múlva darabjaira tör a háború. A magyar fiatalok és ukrán tanáraik, diáktársaik kapcsolatán keresztül híd épül a két kultúra között, hiszen mindannyian egy nyelvet beszélnek, a cirkusz ritmusára dobog a szívük.
Forrás: Cirko Film
Az osztály tagjai gyerekként indulnak el a próbatételekkel és váratlan fordulatokkal teli, de csodálatos úton, amely során önmagukra találnak, társaikkal családdá kovácsolódnak, és kész felnőttként térnek haza. A Cirkusztestvérek című film arról mesél, hogy ha a világ a feje tetejére áll, akkor is érdemes az álmainkba kapaszkodnunk, és maga a megtett út néha sokkal fontosabb, és többet taníthat, mint a kitűzött cél.
A beszélgetésen részt vesznek a film alkotói és szereplői: Halász Glória, a film rendezője; Fekete Péter, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ főigazgatója és a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója; Kovács Gábor Dénes, a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia igazgatója; Szanto Boglárka, Szkokán Richárd, Bőcs Titanilla és Pünkösti Mimi, a film szereplői. A beszélgetés során többek között szó esik a különleges artistaosztály létrehozásának hátteréről, a film születésének körülményeiről és az artistapálya kihívásairól is, a moderátor Pál Dániel Levente, költő, műfordító, a Fővárosi Nagycirkusz dramaturgja. A filmet angol felirattal vetítik. További részletek a közönségtalálkozóról a Cirkó-Gejzír mozi felületén olvashatóak.
Forrás: Cirko Film
A film nemzetközi bemutatója a csehországi 64. Zlín Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Filmfesztiválon volt, amely a világ legrégebbi és legnagyobb ilyen jellegű filmes eseménye, legutóbb a 35. Cinemagic Belfast Nemzetközi Film- és Televíziós Fesztiválon volt látható Észak-Írországban, az Egyesült Királyságban. Magyarországon a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál és a Magyar Mozgókép Fesztivál programjában mutatkozott be.
A Cirkusztestvérek az FP Films gyártásában, a Nemzeti Filmintézet és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával készült, rendezője Halász Glória, a Dr. Lala, a Mi ez a cirkusz?, a Három tánc, az Alla Zingara vagy az ENSZ filmfesztiválján fődíjat nyert Rupa butikja című filmek rendezője. A Cirkusztestvérek nemzetközi forgalmazója az ORF-Enterprise.