A rövidfilm megnézésével támogatni lehet a színházat
Karácsony alkalmából, rövidfilm-bemutatóval kedveskedik közönségének az Átrium színház. December 25-től január 9-ig 1000 Ft-os jelképes összegért látható Lakatos Péter Szabadulószoba című filmje, amelynek főszerepeiben Hartai Petra és Brasch Bence látható. Az Átrium és Kultúrbrigád produkciójában mellékszereplőként feltűnik Mucsi Zoltán, Molnár Piroska és Varga Ádám is.
„Ez csak egy film. Rövid és egyszerű. A karakterei átlagosak. A konfliktusban sincsen semmi különleges, bárkivel előfordulhat. Minden és mindenki ismerős. Hétköznapi. De vajon akkor miért fáj ennyire? Miért szenvedek úgy, mint egy gyerek, akinek elvették a játékát? Vajon mindenkit ennyire kínoz, vagy csak velem van a baj? Nem tudom… Azt tudom, hogy te az enyém vagy, én pedig a tiéd. Tudom, hogy amíg ez így van, nem érhet baj. Remélem jól tudom… Kik vagyunk, ha már ebben sem lehetünk biztosak?” - írják a filmről az alkotók.
A történet egy fiatal pár kapcsolatán keresztül fogalmaz az őszinteségről, a titkokról, a féltékenységről, szerelemről, a bevallott és be nem vallott vágyakról. A történet olyan tabuként kezelt kérdéseket vizsgál, melyekkel szinte valamennyien szembesültünk már. Hol kezdődöm én, és hol kezdődik a másik? Hol vannak a határok? Mik egy kapcsolat szabályai?
A filmet az Átrium csapata a 2021-es lockdown alatt készítette, jegyet a filmre ezen az oldalon lehet vásárolni.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.