A Széles család sorsán keresztül egy alföldi falu három évtizedét és egy barátság stációit követi végig a film. Széles István és Bánó Fülöp sokat próbált barátok voltak. A kubikus Széles és felesége, a cselédlány Juli gyermekének keresztapja is Bánó volt. Mindketten bíztak benne, hitték, hogy a háború után könnyebb lesz a sorsuk, minden jobbra fordul. A kubikus sztrájkot is Bánó szervezte, és a háború utáni földosztást is. Majd később a begyüjtést is, de ekkorra már mint párttitkár. Széles a sztrájkban nem vett részt, pedig ő is szegény volt. A begyüjtéskor is ragaszkodott az elveihez, ezért barátja, Bánó, munkatáborba deportáltatta. A férfi kiszabadulása után, az egykori barátságuk hűvös távolságtartássá alakult, de ennek ellenére az ’56-os forradalom alatt Széles adott menedéket Bánónak és családjának. Később, a konszolidáció alatt a termelőszövetkezetek újjászervezését már Széles fia is támogatta, sőt még Széles maga is belépett, de lelkileg összeomlott. Felesége mentette meg az életét, mikor öngyilkosságot kísérelt meg. A magyar vidék és lakóinak hányattatott sorsa, a keserves múlt felett a megbékélés és a felülemelkedés már az új generáció feladata, summázza Széles fia a film végén.
Még több magazin
magazin
Önterápia és exhibicionizmus, mozgóképes napló, házi videó és pornográfia találkoznak Csoboth Dorka és Novák Erik kétfős kísérleti munkájában. A be-…
továbbmagazin
Radu Jude a Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon bemutatott új filmje egyszerre bolondos szatíra és dacos társadalomkritika. A Kontinental ‘25 egy…
tovább
13 év után újra van Magyar Filmszemle, visszatér a magyar filmszakma egykori elsőszámú találkozóhelye. A Szemle nyitófilmje Schwechtje Mihály Sünvadászat című filmje, a programba közel 150 alkotást válogattak be, köztük játékfilmek, dokumentumfilmek és kísérleti filmek is megtalálhatóak, kis- és egészestés formátumban.
Kiosztották a 44. Magyar Filmszemle díjait
A tévéknek fogalmuk sem volt, hogy mit kezdjenek ezekkel a sorozatokkal
Sünire vágyik, minden családi titkot el kell bírnia cserébe
a teljes dosszié
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Lakos Nóra: Mindig is ezt a filmet szerettem volna megcsinálni
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
a teljes dosszié
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
Filmgyár podcast #25: Zenés filmek
Filmgyár podcast #24: Újra itt a Maraton
a teljes dosszié