Nemes Jeles László Napszálltája Velencét és Torontót követően az Egyesült Királyság legrangosabb filmfesztiváljának versenyprogramjába is meghívást kapott.
Nyilvánosságra hozták a 62. Londoni Filmfesztivál programját, amit októberben rendeznek meg. Nemes Jeles László Napszállta című filmje a velencei világpremiert (szeptember 3.) és a torontói bemutatót (szeptember 8.) követően a rangos angol filmfesztivál versenyprogramjában szerepel. A Brit Filmintézet (BFI) által szervezett és az év legfontosabb új alkotásait felvonultató londoni filmfesztivál az Egyesült Királyság legnagyobb presztízsű filmes eseménye. A díjakról döntő zsűri elnöke A szoba című filmet is jegyző Lenny Abrahamson lesz. A londoni filmfesztivál versenyében eddig összesen egyetlen magyar film szerepelt: 2015-ben, a Saul fia.
A Napszállta világpremiere most vasárnap lesz a 75. velencei filmfesztiválon, ahol 20 másik alkotással száll versenybe az Ezüst Oroszlán díjáért. Nemes Jeles László új filmjét már a világpremier előtt közel 70 ország filmforgalmazója vásárolta meg világszerte. A hazai mozikban szeptember 27-tól lesz látható, a Mozinet forgalmazásában.
További részletek a Londoni Filmfesztivál hivatalos oldalán olvashatóak.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Az Egy nap rendezőjének második nagyjátékfilmje a 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon, a Biennale College – Cinema szekcióban mutatkozott be. Szilágyi Zsófia filmje egy válásból fakadó költözés történetét mutatja be.
Vizualitás, verbális vizualitás, képelemzés, színdramaturgia, technikai művészetek, célfotókamera, színelmélet… Kardos Sándor a METU-s tanítványainak írt tanulmányának részei nem alkotnak zárt rendszert, a képalkotás elméleti és fogalmi feltételeiről való gondolkodás nagyon különböző útjait próbálják integrálni.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.