hír
Legnépszerűbb filmjeinek vetítésével Latabár Kálmán előtt tiszteleg az idei Budapesti Klasszikus Film Maraton. A legendás komikus négy felújított…
továbbhír
A Filmvilág júliusi számában folytatódik a rendszerváltás filmes reflexiójáról szóló összeállítás, közelebb kerülhetünk Wes Anderson és Caravaggio…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika drámáját a Lagów-i Nemzetközi Filmfesztivál zsűrije különdíjjal jutalmazta a hétvégén. A nyílt örökbefogadásról szóló…
továbbhír
A Hogyan tudnék élni nélküled? című musical egy kalandos balatoni nyár történetét meséli el, amely örökre megváltoztatja egy fiatal szerelmespár…
továbbhír
Tovább hódít a világban az időutazó házipálinka. Baranyi Benő első nagyjátékfilmje, a Zanox – kockázatok és mellékhatások kapta a szlovéniai Kino…
továbbhír
Az európai festészet nagy megújítójáról, a korai 17. századi Róma botrányhőséről szól a Caravaggio árnyéka című kosztümös dráma, aminek kapcsán…
továbbhír
Közép-Európa egyetlen A-kategóriás filmszemléjén kilenc nap alatt mintegy 60 ország alkotójának 143 filmjét láthatják az érdeklődők. A programban az…
továbbhír
Nyár végén jelenik meg Lichter Péter következő filmes könyve, az 52-es sorozat (52 kultfilm, 52 hátborzongató film, 52 humoros film) negyedik…
továbbhír
Télen érkezik a mozikba az idei év egyik legnagyobb kritikai- és közönségkedvence, az Előző életek (Past Lives). A film korábban a Sundance-en és a…
továbbhír
Öt magyar projektet válogattak be a 11. CEE Animációs Fórumra, melyet november 8. és 9. között rendeznek meg a csehországi Plzeňben. Az idei…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié