hír
Az Egyesült Államokban szerezett újabb díjat az '56-ban játszódó magyar thriller, a Mesterjátszma. Tóth Barnabás lett a legjobb rendező a Stony…
továbbhír
Kedd reggel elhunyt Király Levente, a nemzet színésze, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész, a Szegedi Nemzeti Színház örökös…
továbbhír
A 2550 című független magyar dokumentumfilm mozis útja a végéhez közeledik, melyet a készítők egy országos roadshowval ünnepelnek. Most első ízben…
továbbhír
Július 31-én Tóth Barnabás '56-ban játszódó kalandfilmjével, a Mesterjátszmával folytatódik a Várkert Bazár és a Filmhu nyári vetítéssorozata. Az…
továbbhír
A legjobb animációs film díját nyerte el a kentaurlány és a krokodilférfi szerelméről szóló Cipők és paták Guanajuato nemzetközi filmfesztiválján. A…
továbbhír
Számos másik európai ország után 2025-ben nálunk is elindul a Canal+ platformja, ami egy alkalmazásban kombinálja a streaminget és az élő tévéadást.
továbbhír
Reisz Gábor filmje újabb elismeréssel gazdagodott, ezúttal Lengyelországban. A Magyarázat mindenre nyerte meg a Nowe Horyzonty (Új Horizontok), 24.…
továbbhír
Gazdag Gyula filmrendező és forgatókönyvíró workhopot tart a Freeszfe-n augusztus 9. és 13. között. A kurzus központjában az egysnittes felvételi…
továbbhír
Till Attila részben saját élményekből táplálkozó új filmje, az És mi van Tomival? alkotói éppolyan könnyed, lendületes és zavarba ejtően vicces…
továbbhír
Rubi Anna dokumentumfilmje és három diákfilm is versenybe száll a 30. szarajevói filmfesztivál fődíjáért, a Szarajevó szívéért, a Sarajevo Talent…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié