hír
Idén is gazdag magyar programmal várja a nézőket a 22. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál. Nyolc friss mozifilm, egy felújított klasszikus és egy…
továbbhír
Támogatói kampányt indít laptársunk, a Litera. 52 íróval közösen létrehozza a Litera Klubot, melynek támogatóként te is tagja lehetsz.
továbbhír
Különkiadással jelentkezik a nyári szünet előtt a Cinema Niche. A nézők a dél-koreai fesztiválkedvenccel, Hong Sang-soo-val randevúzhatnak az első…
továbbhír
Május utolsó két hétvégéjén számtalan ingyenes programot kínál a Budapest150 eseménysorozat alkalmából a Budapest Könyvfőváros Könyvsziget, ahol…
továbbhír
Magyarország vezető nemzetközi filmfesztiválja, a miskolci CineFest 30 évnél fiatalabb magyar nemzetiségű animációs filmesek nevezését várja a…
továbbhír
A 63. Zlíni Filmfesztivál hivatalos versenyprogramjába idén három magyar alkotás került be, mindhárom a Zlín Dog-díjért folyó diákfilmes mezőnyt…
továbbhír
A Nem kapjátok meg a gyűlöletem című filmről, a terrortámadásokat követő társadalmi változásokról, valamint az egyéni és kollektív…
továbbhír
Vilmányi Benett nyerte a legjobb színésznek járó elismerést az olaszországi Riviera International Film Festivalon. A díjat a film rendezője, Bernáth…
továbbhír
Íme, a fesztivál első idei filmjei: világpremier, cannes-i és velencei fesztiválkedvencek, izgalmas utazós filmek, valamint kisfilmek anyákról,…
továbbhír
Emlékestet szerveznek Xantus János tiszteletére, aki idén lett volna 70 éves, illetve az áprilisban elhunyt világhírű operatőr, Ragályi Elemér…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié