hír
Július 1. és 9. között rendezik meg az 56. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivált, melynek Horizons nevű, versenyen kívüli szekciójában két magyar…
továbbhír
Június 13. és 18. között rendezték meg a világ legjelentősebb animációs eseményét, az Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivált, melyen Turai…
továbbhír
Kilencvenegy éves korában elhunyt Jean-Louis Trintignant, a második világháború utáni francia film- és színművészet egyik legkedveltebb és…
továbbhír
André De Toth (Tóth Endre) Két lány az uccán című 1939-es filmjét is beválogatta a világ legfontosabb filmkincsei közé Martin Scorsese, aki évek óta…
továbbhír
Magyar filmeket is vetítenek a ma induló kolozsvári 21. Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon (TIFF), amely idén a lengyel és az…
továbbhír
A Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjasainak – Udvaros Dorottya, Rófusz Ferenc, Szakács Györgyi és Hildebrand István – filmjeiből ingyenesen látható…
továbbhír
Öt dokumentumfilm és két animációs sorozat gyártását támogatja a Nemzeti Filmintézet, köztük egy kamaszoknak szóló sci-fi animációt, a Városi…
továbbhír
Csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben vesznek végső búcsút Gyarmathy Lívia Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendezőtől, érdemes és kiváló…
továbbhír
John Carpenter zseniális horrorfilmje amerikai bemutatójának 40. évfordulóján nálunk is újra a nagyvásznon lesz látható. A dolog ünnepi vetítéseire…
továbbhír
A X. Friss Hús Budapest Rövidfilmfesztiválon minden eddiginél több filmet mutattak be, a nézőszám-rekord pedig ismét megdőlt. A következő hetekben…
továbbFriss
Kijevig repülnek a fiatal artisták, hogy megvalósítsák az álmaikat
13 év után visszatér a Magyar Filmszemle
5700 euró támogatást kaptak a Verzió Doclab díjazott filmesei
Női operatőröknek indít mentorprogramot a Magyar Filmoperatőrök Egyesülete
Megvannak az Inkubátor pitchfórumának idei nyertesei
Arany Medvét érő beszélő szoborral folytatódik a Mozinet Filmnapok
21. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál
A 21.Verzió ismét hangot adott elnyomott társadalmi csoportoknak, kisebbségben élőknek, emberi jogaikban sértett embereknek. Olyan filmeket hoztak el a közönségnek, melyek nyomot hagynak egyedi látásmódjukkal, érzékenységükkel. Filmeket, melyek mély érzelmeket közvetítenek, fontos igazságokat vagy igazságtalanságokat tárnak fel, és további gondolkodásra, akár cselekvésre ösztönöznek.
Kusza családi történetekért és titkos VHS kazettákért is érdemes elmenni a Verzióra
A hatalmi ágak szétválasztására törekszünk a fesztiválon
Czira Sára, Nagy Eszter: „Itt egy újfajta családmodell épül”
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié