podcast
A Filmhu legújabb podcastjában az Egynyári kaland csodás színészgárdájának négy tagja beszélt arról - többen sajnos nem fértek el a mikrofon körül…
továbbpodcast
A podcast legújabb adásában Szilágyi Fannival, számos kiváló kisfilm rendezőjével beszéltük át az eddigi karrierjét. Elmondta, milyen kacskaringós…
továbbpodcast
A Filmhu legújabb podcastjában Lévai Balázs rendező és Maruszki Balázs forgatókönyvíró a vendégünk, akik a pécsi zenekarok titkát próbálták…
továbbpodcast
Operatőrnek készült, díjnyertes filmek producere lett. Stalter Judit rengeteg filmszakmai szerepben kipróbálta magát, de lassan már 15 éve a Laokoón…
továbbpodcast
Az egyik legtermékenyebb hazai forgatókönyvíró, többek között a Félvilág, az Örök tél és a jelenleg a mozikban futó Apró mesék szerzője járt nálunk.…
továbbpodcast
Kárpáti György Mór a berlini, majd a cannes-i fesztiválra meghívott kisfilmekkel vétette észre magát, most pedig előállt első nagyjátékfilmjével, az…
továbbpodcast
Az Üres lovak kiváló példa arra, hogy egy fősodron kívüli film is lehet könnyedén befogadható és mindenki által élvezhető. Két nehéz természetű,…
továbbpodcast
Harminc éve mutatták be a mozik az Eldorádó-t, az eltelt időszakban a magyar filmművészet klasszikusává nőtte ki magát Bereményi Géza alkotása. Az…
továbbpodcast
Akár úgy is tűnhet, hogy Törőcsik Franciska mindenhol ott van. Eddigi legnagyobb mozisikere, a BÚÉK már több mint 250 ezer nézőnél tart, teltházzal…
továbbpodcast
Igazából mennyire önéletrajzi ihletésű film a Rossz versek? Nagyon – derül ki a beszélgetésből, amiben Reisz Gábor rendező felidézi a saját…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié