hír
A nagy presztízsű fesztivál hivatalos versenyprogramjában, februárban lesz a világpremierje Enyedi Ildikó Testről és lélekről című, a Filmalap…
továbbhír
Május 19-én mutatják be Fliegauf Bence legújabb nagyjátékfilmjét, az idei Berlinálét is megjárt Liliom ösvényt, a titokzatos előzetes azonban már…
továbbmagazin
1994. április 28-án, vagyis kereken 22 évvel ezelőtt mutatták be a magyar mozikban a Sátántangót, Tarr Béla monumentális, több mint 7 órás…
továbbmagazin
A végéhez közeledik a Titanic fesztivál, mi pedig megírtuk a kedvenceinket a felhozatalból. Láttuk az év egyik legjobb horrorjának kikiáltott, a…
továbbmagazin
A legnagyobb A-kategóriás fesztiválok mindegyikén külön szekciót kapnak a filmkritikusok által válogatott filmek. Cannes-ban 1962, Velencében 1984,…
továbbmagazin
A német fesztivál szerdai napján bemutatták a versenyprogram egyik legjobban várt alkotását, a rövidfilmek iránti érdeklődés nem lankadt, a Panorama…
továbbmagazin
A politikai-társadalmi üzenetre és emberi jogi témákra mindig érzékeny Berlinalén ismét fontos szerepet kapnak a női megközelítések. Az idei…
továbbmagazin
A szeles és hűvös hétfői napon nyoma sem volt a hétvégi tömegnek a Potsdamer Platz környékén. Az kellemetlen időjárás elvette a rajongók egy…
továbbhír
Hétfőn késő este megtartották Bucsi Réka LOVE című animációs rövidfilmjének világpremierjét a 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon.
továbbhír
Érdekes felfedezést tett egyik tudósítónk vasárnap este a Berlinalén. Egy kanadai-mexikói dokumentumfilm magyarul elhangzott mondatai egészen más…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié