hír
Kis Hajni alkotása, a Külön falka nyerte a legjobb nagyjátékfilm díját a 16. Vukovári Filmfesztiválon. K. Kovács Ákos Branka című kisfilmje szintén…
továbbhír
Kihirdették a Magyar Művészeti Akadémia művészeti ösztöndíj pályázatának száz új nyertesét. Idén tízszeres túljelentkezés volt, a száz támogatott…
továbbhír
Vasárnap este Veszprémben, a Magyar Mozgókép Fesztivál zárógáláján adták át az idei Magyar Mozgókép Díjakat. A legjobb nagyjátékfilm a Külön falka…
továbbhír
Idén már a Freeszfe diákjai is nevezhetnek a Student Academy Awards versenyre, mert az Amerikai Filmakadémia diák-Oscar jelölő szervezetté fogadta…
továbbhír
A Bukarestben megrendezett 26. Európai Filmfesztivál közönségdíját nyerte el a héten a Külön falka, emellett nyitófilmként hívta meg programjába a…
továbbhír
Enyedi Ildikó, Kulka János és Molnár Piroska is izgulhatnak, de még a francia Léa Seydoux is versenybe száll az egyik legfontosabb magyar filmes díj…
továbbhír
Az HBO Max váratlan ajándékkal készült a magyar filmek kedvelőinek: megünnepelve a Magyar Film Napját, április 30-tól kezdve egy teljes héten át…
továbbmagazin
Ich bin Marika. Már a címében is benne van, hogy a Külön falka rendezője kétnyelvű filmre készül. Az 56 éves főkasszás németországi utazásán…
továbbhír
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) film- és tévékritikus szakosztályának, valamint a Magyar Filmművészek Szövetsége filmkritikus…
továbbmagazin
Több mint tíz éve zajlik a Budapest Film iskolai programja, a SuliMozi, amely a tizenéves korosztályt hozzájuk illő témákat boncolgató filmekkel…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié