hír
Nyilvánosságra hozták a február 10-én kezdődő 61. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramját. Hosszú évek után újra lesz magyar versenyfilm…
továbbdosszié
A Berlini Filmfesztiválon Tarr Béla, Kárpáti György Mór filmjei valamint Mundruczó Kornél és Nagypál Orsolya filmtervei.
továbbhír
Kárpáti György Mór Erdő című 12 percese képviseli Magyarországot a 61. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál rövidfilm versenyében, Nagypál Orsolya és…
továbbhír
A Vakondok című dokumentumfilm nyerte a Best International Cultural Documentary díjat, Moldoványi Ferenc az Európai Filmakadémia tagja lett, és…
továbbdosszié
Peter Strickland filmje a 59. Berlinale programjában mutatkozott be: gyorsan nyert is egy Ezüst Medvét, majd az Európai Filmakadémia elsőfilmes…
továbbdosszié
A jubileumi, 60. Berlinalén az elmúlás jegyében kezdtünk mozizni, hogy aztán egymást adják a kilincset sztárrendezők és rendezősztárok, és a Forum…
továbbmagazin
Nagy sikerrel mutatták be Hajdu Szabolcs filmjét, a Bibliotheque Pascal-t a berlini nemzetközi filmfesztiválon. A film premierjére a Delphi…
továbbmagazin
A szerdai és a csütörtöki nap a Berlinalén a másság (The Kids are all right), az agyonbonyolított és magukat fifikásnak feltüntető thrillerek (Die…
továbbmagazin
A Berlinale semmiképp sem tekinthető tematikus fesztiválnak, tavaly mégis azon kaptuk magunkat - úgy a negyedik nap után - hogy minden film egyetlen…
továbbmagazin
A berlini filmfesztivál első nagy eseménye a Metropolis eddigi legteljesebb kópiájának vetítése volt. Scorsese pszichothrillerrel érkezett,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié