dosszié
Peter Strickland filmje a 59. Berlinale programjában mutatkozott be: gyorsan nyert is egy Ezüst Medvét, majd az Európai Filmakadémia elsőfilmes…
továbbdosszié
A jubileumi, 60. Berlinalén az elmúlás jegyében kezdtünk mozizni, hogy aztán egymást adják a kilincset sztárrendezők és rendezősztárok, és a Forum…
továbbmagazin
Nagy sikerrel mutatták be Hajdu Szabolcs filmjét, a Bibliotheque Pascal-t a berlini nemzetközi filmfesztiválon. A film premierjére a Delphi…
továbbmagazin
A szerdai és a csütörtöki nap a Berlinalén a másság (The Kids are all right), az agyonbonyolított és magukat fifikásnak feltüntető thrillerek (Die…
továbbmagazin
A Berlinale semmiképp sem tekinthető tematikus fesztiválnak, tavaly mégis azon kaptuk magunkat - úgy a negyedik nap után - hogy minden film egyetlen…
továbbmagazin
A berlini filmfesztivál első nagy eseménye a Metropolis eddigi legteljesebb kópiájának vetítése volt. Scorsese pszichothrillerrel érkezett,…
továbbhír
Szász János készülő filme, Agota Kristof Nagy füzet című regényének feldolgozása bekerült Berlini Filmszemle koprodukciós vásárára, ahol 450…
továbbhír
Hajdu Szabolcs Bibliothéque Pascal című legújabb filmjét meghívta a berlini nemzetközi filmfesztivál Fórum szekciója - tudatta a Magyar Filmunió. A…
továbbhír
Kálomista Gábor szeretne filmet készíteni a veszprémi kézilabdás haláláról, február 20-án nyílik meg az első 3D-s mozi Bács-Kiskun megyében, négy…
továbbmagazin
Nagy nevek, nagy várakozások után sok csalódás, illetve a kevésbé nevesebb alkotók és filmek előretörése jellemezte az idei Berlinalét. Ennek egy…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié